35060 - 031

آماده مواجهه با بحران جهانی آب باشیم.

آماده مواجهه با بحران جهانی آب باشیم.
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۲۷ ۲۹ فروردین ۹۷


“روز صفر” زمانیکه شیرهای آب شهر شلوغ بندری کیپ تاون آفریقای جنوبی خشک شده و مردم در معرض خطر قرار می گیرند


وقوع این اتفاق برای امسال پیش بینی شده بود ولی اقدامات سخت گیرانه جریان وقوع آن را به تعویق انداخت. این اقدامات مصرف آب کیپ تاون را به کمتر از یک ششم متوسط مصرف آب در امریکا رساند اما با تمام اینها، هنوز احتمال وقوع “روز صفر” برای این شهر در سال آینده وجود دارد.

اما این تنها مشکل کیپ تاون نیست و طبق گفته کارشناسان این سناریویی است که ممکن است تمام شهرهای جهان با آن رو به رو شوند. ممکن است تصور اینکه چطور شهرها با بحران کمبود آب مواجه می شوند درحالیکه تقریبا ۷۰ درصد جهان را آب تشکیل می دهد مشکل باشد. ولی واقعیت این است که در ارزیابی های صورت گرفته مقدار احتمالی آب شیرین دنیا تنها ۲٫۵ درصد برآورد شده و سهم قابل توجهی از این آب در برف و یخ اندوخته شده است و این یعنی تنها یک درصد آب شیرین برای جمعیت جهانی قابل دسترسی است.

بتسی اوتو، مدیر برنامه آب جهانی موسسه منابع جهانی می گوید توسعه کشورها اغلب با از دست دادن منابع آب شیرین همراه است و کمبود آب یک مشکل بسیار واقعی و فراگیر است، ولی به گفته کارشناسان، همه شهرها در معرض اتمام فوری آب قرار ندارند. با تمام اینها، مشکل کمبود آب به عنوان یک معظل جهانی مطرح است و شهرها می بایست به دنبال حل این معظل باشند. ممکن است مشکلی مثل کیپ تاون برای شهرها پیش نیاید اما بروز مشکلاتی مثل آلودگی، خشکسالی، هوای گرم و رشد جمعیت دور از انتظار نیست.

منبع:ایفنا

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)