35060 - 031

آماده شدن اتحادیه اروپا برای آغاز جنگ تجاری احتمالی با آمریکا

آماده شدن اتحادیه اروپا برای آغاز جنگ تجاری احتمالی با آمریکا
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۶:۴۵ ۲ اسفند ۹۶


یک روزنامه آلمانی گزارش داد اتحادیه اروپا خود را برای احتمال وضع تعرفه‌های وارداتی بر آلومینیوم و فولاد از جانب دولت آمریکا آماده می‌کند.


گزارش‌ها حاکی ازآن است کمیسیون اروپا در حال بررسی اقدامات متقابلی در واکنش به احتمال وضع تعرفه‌های وارداتی سنگین بر فولاد و آلومینیوم از جانب واشنگتن است. ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا، هفته اخیر پیشنهاد وضع تعرفه‌های مالیاتی سنگین برای کالاهای ورودی به آمریکا را مطرح کرد. او اعلام کرد ممکن است برای واردات فولاد ۲۴ درصد، و برای واردات آلومینیوم به خاک آمریکا، ۷٫۷ درصد مالیات وضع گردد.

او همچنین اشاره کرد در سناریوی احتمالی دیگر، این مالیات تنها به واردات از ۵ کشور، از جمله روسیه و چین، تعلق خواهد گرفت. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، باید تصمیم نهایی را درباره پیشنهاد مطرح شده از جانب وزیر بازرگانی این کشور اتخاذ کند.در این میان، روزنامه آلمانی «فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ» روز سه شنبه گزارش داد مقامات اتحادیه اروپا در حال آماده سازی یک برنامه به منظور نشان دادن واکنش سریع به احتمال وضع این تعرفه‌های مالیاتی بر واردات آلومینیوم و فولاد هستند.

به گزارش این روزنامه، در صورتی که کشورهای اتحادیه اروپا تحت الشعاع این اقدام از جانب آمریکا قرار بگیرند، «بخش اجرایی اتحادیه اروپا ظرف چند روز واکنشی مناسب به آن نشان خواهد داد.» این روزنامه در گزارش خود اضافه کرد تمرکز واکنش اتحادیه اروپا به چنین سناریویی، بر واردات محصولات کشاورزی از آمریکا، از جمله گوجه فرنگی و سیب زمینی معطوف می شود.

اتاق بازرگانی و صنعت آلمان به دنبال تشدید شایعات درباره احتمال وضع تعرفه‌های وارداتی بر کالاهای ورودی به آمریکا، نسبت به احتمال وقوع یک جنگ تجاری جهانی هشدار داده بود. پیش تر و در حین مناقشات تجاری بین اروپا و آمریکا در دوران ریاست جمهوری جرج بوش، یک لیست از کالاهایی که احتمال وضع تعرفه‌‎های وارداتی بر آن‌ها وجود دارد، تهیه شد؛ ولی از آن هنگام تا کنون بسیاری از موارد موجود در این لیست تغییر کرده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

0
دسته بندی : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)