35060 - 031

آمادگی چین برای اجرای طرح جدید الکترود گرافیتی با سرمایه‌گذاری مستقیم

آمادگی چین برای اجرای طرح جدید الکترود گرافیتی با سرمایه‌گذاری مستقیم
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۴:۲۱ ۷ خرداد ۹۷


یک شرکت چینی برای ساخت یک کارخانه جدید الکترود گرافیتی به‌صورت سرمایه‌گذاری مستقیم اعلام آمادگی کرد.


به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ریچارد شن مدیر نمایندگی ایران شرکت مشاور اقتصادی چین (CCIEE) در دیدار با اردشیر سعدمحمدی معاون ایمیدرو عنوان کرد: این شرکت آمادگی دارد کارخانه تولید الکترود گرافیتی با ظرفیت ۳۰ هزار تن را با سرمایه گذاری مستقیم و به صورت ایی پی سی اف (طراحی و مهندسی، تامین، ساخت و تامین مالی) اجرا کند.

به گفته شن، این طرح در ۲ فاز (تولید پترولیوم کک به کربن و تولیدکربن به الکترود گرافیتی قابل اجراست. او افزود: درخواست ما برای اجرای این طرح، تامین زیرساخت ها است. اردشیر سعد محمدی، معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو نیز در این جلسه گفت: با توجه به برنامه تولید ۵۵ میلیون تن فولاد خام تا سال ۱۴۰۴، حداقل ۱۰۰ هزار تن الکترود گرافیتی نیاز است که در حال حاضر طرح احداث کارخانه الکترود گرافیتی اردکان با ظرفیت ۳۰ هزار تن در حال اجراست و اکنون تجهیزات آن خریداری شده است.

او در ادامه گفت: از پیشنهاد ساخت کارخانه جدید الکترود گرافیتی به صورت “ایی پی سی اف” توسط شرکت مشاوره چین استقبال می کنیم. سعدمحمدی به جایگاه سواحل جنوبی کشور اشاره و بیان کرد: منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس جایگاه مناسبی برای احداث کارخانه الکترود گرافیتی دارد به این علت که زیرساخت ها ایجاد شده است و شرکت های سرمایه گذار در این منطقه ۱۵ سال از مالیات معاف خواهند بود. شرکت مشاوره اقتصادی چین (CECC) توسط مرکز بین المللی مبادلات بین المللی چین (CCIEE) در مارس ۲۰۱۱ تاسیس شده است.

محدوده کسب و کار این شرکت شامل مشاوره استراتژیک، تحقیقات برای پروژه های ویژه، مشاوره مربوط به سرمایه گذاری و تامین مالی، توسعه صنعتی، مشاوره همکاری بین المللی و غیره است.

منبع:اخبار فلزات

0
دسته بندی : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)