35060 - 031

احتمال اختلال در تأمين آب شرب و صنايع

احتمال اختلال در تأمين آب شرب و صنايع
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۴:۴۹ ۱۶ اسفند ۹۶


مدير حفاظت و بهره برداري از منابع آب شرکت سهامي آب منطقه‌اي اصفهان اظهار داشت: با توجه به وضعيت بحراني آب و کاهش بارش‌ها، پيش بيني مي شود سال ۹۷ در تأمين آب کافي شرب و صنعت دچار اختلال شويم.


علي بصيرپور تصریح کرد: ميزان بارندگي از ابتداي سال جاري تاکنون درحدود ۴۰۰ ميليمتر در کوهرنگ بوده و اين درحالي است که اين عدد سال گذشته ۹۲۰ ميليمتر ثبت شده و در متوسط بلندمدت درحدود ۹۳۵ ميليمتر بوده که اين بيانگر کاهش ۶۰ درصدي بارش ها در حوزه سد زاينده رود بوده است. او بيان کرد: همچنين حجم سد زاينده رود هم اکنون ۱۳۳ ميليون متر مکعب است که در کمترين ميزان خود طي ۴۷ سال گذشته از زمان بهره برداري از سد قرار دارد.

مدير حفاظت و بهره برداري از منابع آب شرکت آب منطقه‌اي اصفهان اعلام کرد: با توجه به اين وضعيت بسيار بحراني ذخيره سد زاينده رود و بارش ها، تاکنون تصميمي براي توزيع آب کشاورزي چه در استان اصفهان و چهار محال و بختياري گرفته نشده است. او با اشاره به اين که نمايندگان جامعه کشاورزي معتقدند که عدم سوء مديريت آب در خردادماه امسال سبب اين بحران شده است، اذعان داشت: توزيع آب بر اساس برنامه توزيع ابلاغي پارسال صورت گرفته که برنامه مصوب ابلاغي با حضور نماينده صنف کشاورزان تنظيم شده است.

بصيرپور افزود: سوء مديريتي در کار نبوده و اين مسئله که آب در خردادماه مديريت نشد، شايعه است. او با بیان این که اگر آب نيست، چرا طرح بن بروجن به اجرا در آمده است، گفت: اين مسئله را بايد از سوي مسئولان ارشد کشور پيگيري کرد. مدير حفاظت و بهره برداري از منابع آب شرکت آب منطقه‌اي اصفهان با تأکيد بر اينکه در حال حاضر طي جلسات متعدد، آبي براي واگذاري به کشاورزان اصفهان و چهار محال و بختياري اختصاص نيافته است، اضافه کرد: هرچند هنوز برنامه‌اي هم تنظيم نشده است.

او در پایان بیان کرد: براساس تصميمات شوراي هماهنگي حوضه آبي زاينده رود، در سال آينده ميزان آب تحويلي به شبکه آب شرب ۱۰ درصد و آب براي صنعت به ميزان ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش پيدا مي کند که اين کاهش، از اوايل بهمن ماه اعمال شده و احتمال بروز اختلال در تأمين آب شرب و صنايع در سال پيش رو وجود دارد.

منبع:نصف جهان

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)