37741350-55 031

ادامه رکود در بازارهای جهانی فولاد

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۵۱ ۸ مرداد ۰۱

گزارش هفتگی بازارهای جهانی فولاد منتشر شد.
سنگ آهن

در هفته ای که گذشت بازار سنگ آهن وارداتی در چین با توجه به اخبار مربوط به سیاست حمایتی دولت چین برای رونق بازار مسکن این کشور روندی صعودی داشت و از کمتر از ۹۷ دلار آخر هفته قبل به حدود ۱۱۸ دلار هر تن سی اف آر هم بهبود یافت ولی تا آخر هفته از آنجایی که چین هنوز سیاست کووید صفر را در اولویت خود قرار داده قیمت کمی افت داشت و به ۱۱۵ دلار هر تن سی اف آر بازگشت.

گرچه جو بازار مثبت شده ولی هنوز شرایط آنقدر مساعد نیست که فولادسازان چینی به فکر راه اندازی مجدد خطوط تولید تعطیل خود باشند و ترجیح می دهند هنوز موجودی سنگ آهن خود را پایین نگه دارند. حتی برخی معتقدند حمایت از بازار مسکن بیشتر در حد حرف بوده تا عمل.

قراضه

هفته گذشته در بازار ترکیه متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین ۱ و ۲ ( ۲۰-۸۰ ) نزولی بود و از ۳۸۳ دلار به ۳۵۰ دلار هر تن سی اف آر رسید. فروشنده ها در تلاش بودند قیمت کمتر از ۳۵۰ دلار نشود ولی به نظر برخی امکان معامله در ۳۴۰ دلار نیز وجود دارد. از آنجایی که میلگرد صادراتی ترکیه نزولی بود بازار قراضه هم رو به پایین شد ولی برخی انتظار دارند به زودی میزان تقاضا از عرضه بالاتر باشد و قیمت ها بهبود یابند.

قراضه صادراتی سنگین کلاس ۲ ژاپن نیز ۱۵ دلار افت داشت و ۲۹۳ دلار هر تن فوب شنیده شد. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز ۲۰ دلار افت هفتگی داشت و ۳۷۰ دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.

بیلت

هفته گذشته میلادی متوسط قیمت بیلت صادراتی سی آی اس از ۵۳۵ تا ۵۴۵ دلار به ۵۱۰ تا ۵۲۵ دلار هر تن فوب رسید. قیمت درخواستی خریداران ترکیه ۴۸۵ تا ۵۰۰ دلار هر تن فوب معادل ۵۲۰ تا ۵۳۵ دلار هر تن سی اف آر بود از این رو معامله ای نشد. در بازار داخلی چین بیلت کمی بهبود داشت و در حدود ۵۳۹ دلار هر تن درب کارخانه بود. همچنین بیلت وارداتی در چین از ۴۹۲ تا ۵۰۰ دلار به ۵۰۳ تا ۵۱۱ هر تن سی اف آر رسید.

در بازار واردات جنوب شرق آسیا نیز آخرین قیمت بیلت از ۵۲۳ دلار به ۵۱۷ تا ۵۲۰ دلار هر تن سی اف آر رسید. خریداران به دنبال قیمت های پایین تر بودند و تا ۵۰۵ دلار درخواست می دادند.

به گزارش استیل مینت آخرین قیمت بیلت صادراتی ایران نیز ۴۷۵ دلار هر تن فوب بود که ۲۵ دلار افت هفتگی داشت.

مقاطع

هفته گذشته در چین متوسط قیمت میلگرد صادراتی از ۵۸۴ دلار به ۵۷۸ دلار هر تن فوب کاهش داشت. در بازار داخلی میلگرد ۵۹۳ دلار هر تن شنیده شد که نزولی بود.

میلگرد صادراتی ترکیه نیز به شدت نزولی بود و ۶۳۰ دلار هر تن فوب شنیده شد. در بازار داخلی آن نیز میلگرد ارزان تر شده از ۶۹۰ تا ۷۰۰ دلار به ۶۲۰ دلار هر تن درب کارخانه رسید.همچنین در بازار داخلی امریکا میلگرد ۱۰۳۵ دلار هر شورت تن درب کارخانه و در ثبات بود. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد از ۱۰۰۵ یورو به ۹۸۵ یورو هر تن درب کارخانه افت داشت.

ورق

هفته گذشته میلادی ورق گرم صادراتی سی آی اس ۵ دلار ارزان تر شده ۵۷۰ دلار هر تن فوب دریای سیاه شد. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین نیز از ۵۹۱ تا ۶۲۵ دلار به ۵۹۵ تا ۶۱۹ دلار هر تن فوب رسید. در بازار جنوب شرق آسیا نیز ورق گرم وارداتی ۶۱۰ دلار هر تن سی اف آر بود.

در بازار داخلی اروپا ورق گرم تا ۱۰ یورو افت داشته ۸۵۰ یورو هر تن درب کارخانه شنیده شد. در بازار داخلی امریکا نیز ورق گرم ۱۰ دلار افت داشته ۸۴۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه بود. کالا خبر

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)