35060 - 031

ارزآوری ۳۱۱ میلیون دلاری در فولادمبارکه

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۳۱ ۱۴ مهر ۹۸

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه با بیان اینکه ۶ ماه گذشته این میزان ارزآوری از فروش ۷۵۳ هزار تن محصول بدست آمد، گفت: در مدت مشابه پارسال فروش صادراتی ۶۶۴ هزار تن بود.
صادرات محصولات فولاد مبارکه ۳۱۱ میلیون دلار ارزآوری داشته است.

عظیمیان افزود : برنامه ۶ ماهه امسال ،تولید چهار میلیون و ۳۲۰ هزار تن فولاد خام بود، اما عملکرد واقعی با ۱۰۹ درصد تحقق برنامه، تولید چهار میلیون و ۷۲۸ هزار تن را نشان می‌دهد.

وی گفت :همچنین نیمه نخست امسال میزان فروش داخلی به سه میلیون و ۱۲۱ هزار تن رسید و این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۱۰ درصد افزایش داشت.

عظیمیان افزود : درآمد فروش کل (داخلی و صادرات) نیمه امسال با رشد چشمگیر حدود ۵۲ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال ، ۲۰۰ هزار و ۳۳۷ میلیارد ریال بوده است.

گروه فولاد مبارکه در حال حاضر با تولید حدود نیمی از فولاد کشور ، بزرگترین فولادساز کشور و خاورمیانه و بزرگترین تولیدکنند آهن اسفنجی دنیاست.

هم اکنون ۳۳ درصد محصولات فولاد مبارکه در داخل کشور به تولیدکنندگان لوله و پروفیل ، ۱۸ درصد به صنایع تکمیلی و بقیه به خودروسازان ، تولیدکنندگان لوازم‌خانگی و … اختصاص دارد .

در گروه فولاد مبارکه برای بیش از ۲۳ هزار نفر به‌طور مستقیم و برای حدود ۳۵۰ هزار نفر نیز غیرمستقیم فرصت شغلی ایجاد شده است.

خبرگزاری صدا و سیما

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)