35060 - 031

استخراج ۴۷۰ میلیون تن ماده معدنی در سال ۹۸

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۴:۴۳ ۲۰ اردیبهشت ۹۹

شاتا : وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح چهار طرح مس خاتون‌آباد کرمان که به‌صورت ویدئو کنفرانس و توسط رئیس‌جمهور افتتاح شدند، گفت ظرفیت تولید آلومینیوم، مس و فولاد سه برابر مصرف کشور است. رضا رحمانی افزود: هم اکنون تولیدات آلومینیوم، مس و فولاد سه برابر نیاز کشور است و در همین راستا در سال گذشته و برای اولین بار رکورد تولید مس و فولاد در کشور زده شد.


وی ادامه داد: در تولید روی میز ۸ برابر مصرف کشور ظرفیت داریم و ۴ برابر نیاز کشور تولید داریم که مابقی آن صادر می‌شود. همین روند در مورد سایر محصولات معدنی نیز کمابیش صدق می‌کند. رحمانی اضافه کرد: در مهم‌ترین محصولات صنایع معدنی، مثل آلومینیوم، مس و فولاد هم اکنون هیچ مشکلی در تامین داخل نداریم و صادرات نیز انجام می‌شود. وی اضافه کرد: دیگر ویژگی مهم این برنامه توسعه آن است که این اقدامات توسط وزارت صمت و بدون وابستگی به منابع دولتی در قالب یک کنسرسیوم متشکل از ۱۱ شرکت عملیاتی شده و سازمان ایمیدرو و زمین‌شناسی در بخش اکتشافات اقدام کردند و دستور رئیس‌جمهور برای واگذاری امور به مردم در این بخش، به‌صورت کامل نمود یافته و خوشبختانه نتیجه‌بخش نیز بوده و اکتشافات موجود بیش از دو برابر شده است که حاصل این اقدامات است.

رحمانی تاکید کرد: این ظرفیت دولت را بر آن داشته تا با بهره‌گیری از امکانات نسبت به توسعه پهنه‌های معدنی اقدام کند به گونه‌ای که امروز کشور ما جزو کشورهای صاحب نام در عرصه تولید محصولات معدنی است. وی افزود: بسیاری از دانش‌های فنی مورد نیاز را کسب کردیم و به‌ویژه در صنایع معدنی و فلزات و فلزات رنگی، امروز فناوری آنها بومی شده و کشورمان از یک وارد‌کننده محصولات معدنی به صادر‌کننده محصولات تبدیل شده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: سال گذشته ۴۷۰ میلیون تن ماده معدنی در کشور استخراج شد و امسال برنامه وزارت صمت است که این حجم از تولیدات را به بالای ۵۰۰ میلیون تن استخراج برساند که حدود ۳۵ درصد این تولیدات مربوط به حوزه فلزات بوده است.

دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)