37741350-55 031

افت شدید فولادسازی چین در سال ۲۰۱۸

افت شدید فولادسازی چین در سال ۲۰۱۸
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۳:۳۱ ۲۰ دی ۹۶

رشد تولید فولاد چین در سال ۲۰۱۸ انتظار می‌رود به علت تعطیلی اجباری کارخانه‌ها، از سوی دولت و سیاست‌های حمایت‌کننده از محیط زیست به میزان چشمگیری کند شود.


رشد اندک ۰٫۶ درصدی تولید فولاد چین در ۲۰۱۸

بر اساس یافته‌های نظرسنجی روزنامه فایننشیال تایمز از ۱۵ تحلیلگر، بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان تنها با رشد اندک ۰.۶ درصدی تولید در سال ۲۰۱۸ همراه خواهد بود. فولاد غالباً به عنوان معیاری برای سنجش فعالیت اقتصادی دیده می‌شود، زیرا در خودروسازی، ساخت و ساز و تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد و در نتیجه تغییرات قابل توجه نرخ این محصول ممکن است پیامدهای منفی را برای کل اقتصاد به دنبال داشته باشد.

ولی کندی رشد تولید چین ممکن است تأثیرات مثبتی برای فولادسازان به همراه داشته باشد. رشد ملایم تولید چین که حدود نیمی از ۱.۷ میلیارد تن تولید جهانی را به خود اختصاص می دهد، ممکن است تعادل آسیب دیده در بازار جهانی را احیا کند. احیای تعادلی که از ریزش دو سال قبل قیمت‌ها به علت عرضه بالاتر از میزان تقاضا آسیب دید.

بر اساس آمار انجمن جهانی فولاد، کندی رشد تولید چین با وجود دورنمای مثبتی که برای اقتصاد چین پیش‌بینی شده و با رشد ۵.۷ درصدی تولید فولاد خام این کشور در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۷ در تضاد است.

رشد ۲٫۱ درصدی تولید فولاد جهانی در ۲۰۱۸

با این‌ همه بر اساس پیش‌بینی تحلیلگران، تولید جهانی فولاد در سال میلادی جاری ۲.۱ درصد افزایش خواهد یافت. تولید جهانی در فاصله ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۱۷ در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل از آن با ۵.۴ درصد افزایش همراه بوده است.

وعده دونالد ترامپ برای تجدید زیر ساخت آمریکا به همراه تأثیر محدودیت‌های وارداتی علیه فولاد، عوامل مؤثری در رشد ۳.۴ درصدی پیش‌بینی تولید فولاد این کشور در سال ۲۰۱۸ هستند. همچنین انتظار می‌رود فولادسازان در اتحادیه اروپا با قوت گرفتن احیای اقتصادی بسیاری از کشورهای عضو این بلوک، با افزایش ۲.۴ درصدی تولید همراه باشند. بروکسل نیز برای وارداتی که ضد رقابتی محسوب می شوند، تعرفه‌های بالایی را وضع کرده است.

اصلاحات و محدویت ها برای صنایع چین

چین با اتهام دامپینگ فولاد در بازارهای بین‌المللی رو به رو است با این همه صادرات این کشور طی دو سال اخیر کاهش یافته است. تحت اصلاحاتی که قرار است در صنایع فولاد و ذغال سنگ چین صورت گیرد، پکن دستور تعطیلی کارخانه‌های آلوده و نا کار آمد را صادر کرده است. همچنین به منظور کاهش آلودگی هوا در طول زمستان، محدودیت‌های فصلی را برای مجموعه‌ای از صنایع و پروژه‌های ساخت و ساز بزرگ اعمال کرده است.

منبع: ایسنا

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)