37741350-55 031

افزایش تراز تجاری ایران در بخش فولاد به بالاترین میزان ۱۰ سال اخیر

کشورهای برتر صادرکننده فولاد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۲:۰۷ ۵ دی ۹۶

انجمن جهانی فولاد طی انتشار گزارشی اطلاعات مربوط به صادرات، واردات و مصرف فولاد ۷۴کشور جهان را در ۱۰ سال گذشته منتشر کرد که بنابر این گزارش در سال ۲۰۰۷، ایران با تراز تجاری منفی ۱۱٫۶ میلیون تن فولاد بزرگترین واردکننده منطقه بود در حالی که در سال ۲۰۱۶ به بزرگترین صادر کننده منطقه تبدیل شده و با تراز تجاری مثبت ۹۷۱ هزارتن جایگزین ترکیه شد.


در سال ۲۰۱۵ تراز تجاری فولاد ایران منفی ۶۷۴هزارتن بود.مصرف ظاهری فولاد در ایران در سال میلادی اخیر ۱۹میلیون و ۱۰۵هزار تن و سرانه ۲۳۸ کیلوگرم و مصرف واقعی فولاد نیز ۲۰ میلیون و ۷۶۲ هزار تن و سرانه ۲۵۹مصرف واقعی کیلوگرم به ثبت رسیده است.

کشورهای برتر صادرکننده فولاد

مجموع صادرات ۷۴ کشور جهان ۴۶۹ میلیون و ۴۵۲ هزار تن و مجموع واردات نیز ۴۱۲ میلیون و ۴۵۹ هزار تن اعلام شده است. بیشترین صادارت را چین با ۱۰۸میلیون و ۶۶هزار تن و پس از آن ژاپن با ۴۰میلیون و ۵۰۵هزار تنبه خود اختصاص داده اند. رتبه های سوم تا پنجم نیز متعلق به کشور های روسیه با ۳۱ میلیون و ۱۵۵ هزار تن، کره جنوبی با ۳۰ میلیون و ۵۸۶ هزار تن و آلمان با ۲۵ میلیون و ۸۷ هزار تن بوده است.مجموع صادرات فولاد اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ برابر با ۱۴۰ میلیون و ۵۸۷ هزار تن بود. صادرات ایران نیز با رتبه نخست منطقه به ۵ میلیون و ۶۵۴ هزار تن رشد یافته است (سال ۲۰۱۵ این میزان ۳میلیون و ۷۹۸هزار تن بود).

افزایش تراز تجاری ایران در بخش فولاد افزایش تراز تجاری ایران در بخش فولاد

۵ واردکننده برتر فولاد در سال ۲۰۱۶

واردات فولاد در سال ۲۰۱۶ در کشور آمریکا ۳۰ میلیون و ۹۱۳ هزار تن و پس از آن آلمان با ۲۵ میلیون و ۵۱۹ هزار تن در رتبه دوم و کره جنوبی ۲۳ میلیون و ۲۸۵ هزار تن، ویتنام ۱۹ میلیون و ۹۴۹ هزار تن و ایتالیا ۱۹ میلیون و ۶۱۶ هزار تن در رتبه های سوم تا پنجم قرار گرفته اند. واردات ایران در سال ۲۰۱۶ برابر با ۴ میلیون و ۶۸۳ تن بود که کمترین میزان واردات کشورهای خاورمیانه را داشته است.

منبع:ایمیدرو

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)