35060 - 031

افزایش تقاضای ورق آلیاژی

افزایش تقاضای ورق آلیاژی
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۵:۵۱ ۲۹ خرداد ۹۷


در اخبار بازار فولاد، طی سال های اخیر میزان تجارت جهانی ورق آلیاژی با افزایش مواجه شده است، ولی این افزایش از سال ۲۰۱۳ به بعد نمایان شد.


در پی افزایش میزان تقاضا در بازار ورق آلیاژی، شاهد افزایش صادرات جهانی در این حوزه بودیم و کشور چین با بالا بردن صادراتش توانست میزان تقاضای جهانی را تامین کند. پس از افزایش میزان صادرات در کشور چین، صادرات این کشور در سال ۲۰۱۴ حدود ۹۳ درصد افزایش یافت. میزان صادرات جهانی ورق آلیاژی چین در سال ۲۰۱۳، ۳۲ درصد بوده است که این مقدار در سال ۲۰۱۴ به ۴۲ درصد افزایش یافت.

تغییرات صادرات فولاد آلیاژی

ورق های آلیاژی دارای طیف وسیعی از خواص و ویژگی ها هستند هر برای تولید آن ها باید به فولاد عنصری مشخص افزود. این تنوع در ویژگی ها سبب شده تا کاربردهای این محصول افزایش یابد. میزان تجارت جهانی این ورق ها در سال های اخیر با تغییرات بسیار زیادی همراه بوده است. رشد میزان تقاضای این محصول فولادی موجب افزایش تجارت آن شده است. اگرچه این تغییرات تنها در محدوده مقدار ورق آلیاژی صادر شده نبوده و صادرات این محصول سبب پیداش کشور های جدیدی شده است. منطقه خاورمیانه نیز طی سال گذشته افزایش واردات ورق آلیاژی را تجریه کرد و دو کشور ایران و ترکیه تقریبا تمامی این افزایش را محقق ساختند.

میزان نرخ رشد سالانه ورق آلیاژی طی سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ حدود ۱۱٫۴ درصد بوده است. میزان تجارت ورق ها در سال ۲۰۱۶ حدود ۴۹ میلیون و ۴۵۴ هزار تن گزارش شده است که از این میزان حدود ۹۶ درصد آن برای پهنای بیشتر از ۰۰ میلی متر بوده است. همچنین در سال ۲۰۱۴ میزان تجارت جهانی ورق آلیاژی افزایش ۴۳ درصدی داشته و از ۳۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۳ به ۴۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۴ رسید.

افزایش میزان تجارت ورق آلیاژی طی سال‌های اخیر ناشی از افزایش تقاضا بود که البته با توجه به افزایش چشم‌گیر تجارت ورق آلیاژی چین، این کشور پاسخگوی رشد تقاضای جهانی بود. افزایش صادرات چین در سال ۲۰۱۴ با افزایش سهم این کشور از کل مبادلات بین کشوری نیز همراه بود. در سال ۲۰۱۳ سهم کشور چین از صادرات جهانی ورق آلیاژی ۳۲ درصد بود که در سال ۲۰۱۴ به ۴۳ درصد و در سال ۲۰۱۵ به ۴۵ درصد افزایش یافت. با این احتساب چین عمده رشد تجارت جهانی ورق آلیاژی در سال‌های اخیر را محقق کرده است.

منبع:فولاد مهر

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)