37741350-55 031

افزایش قیمت فولاد آلیاژی تداوم ندارد/مسیر تخصیص ارز به صنایع روان شود

افزایش قیمت فولاد آلیاژی تداوم ندارد/مسیر تخصیص ارز به صنایع روان شود
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۶:۰۳ ۲۲ خرداد ۹۷


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، عنوان کرد: افزایش قیمت فولاد آلیاژی تداوم ندارد و در شرایطی که به لحاظ روانی و عملکرد سامانه تخصیصی ارز از سوی بانک مرکزی به تعادل و ثبات برسیم قیمت ها کاهش می یابد.


رمضانعلی سبحانی فر، در خصوص دلایل افزایش ۴۹ درصدی فولاد آلیاژی و تاثیر آن بر تولیدات صنایع دیگر، اظهار کرد: بخشی از وضعیت بازار و افزایش قیمت ها ناشی از بار روانی است، با توجه به شرایط به وجود آمده، بحث خروج آمریکا از برجام اثرات روانی به تولیدکنندگان و جامعه القاء کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی دیگر از افزایش قیمت ها به دلیل عدم روان بودن شیوه و فرمول تخصیص ارز در سامانه نیما است، بیان کرد: مشکلات خاصی در زمینه سامانه، اطلاعاتی که در سامانه قرار می گیرد و نحوه کارکردی که باید سامانه داشته باشد، وجود دارد. نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی، در ادامه افزود: به نظر می رسد این فرآیندها برای بسیاری از افراد شفاف نیست، لذا در این زمینه تاخیری به وجود آمده و باید این مسیر روان تر شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه این عوامل تاثیر گذار بوده بر اینکه تولیدکننده تواقفی در تامین مواد اولیه داشته باشد و نکته بعدی تامین ارز مورد نیاز برای تولیدکنندگان است، تصریح کرد: افزایش قیمت فولاد آلیاژی تداوم ندارد و در شرایطی که به لحاظ روانی و عملکرد سامانه تخصیصی ارز از سوی بانک مرکزی به تعادل و ثبات برسیم قیمت ها کاهش پیدا می کنند.

منبع:دنیای معدن

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)