35060 - 031

افزایش ۱۵۰ درصدی صادرات فولاد/ برجام راه تنفس را برای فولاد باز کرد

افزایش ۱۵۰ درصدی صادرات فولاد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۳۹ ۱۶ اسفند ۹۶


دنیانور مدیرعامل فولاد جنوب در خصوص وضعیت فولاد گفت: خوشبختانه صادرات فولاد در دو سال گذشته رونق خوبی داشته است که این امر به سبب توافق هسته ای است.


دنیانور اظهار داشت: پس از برجام مسیر نقل و انتقال بانکی در معاملات فولاد باز شد و بر همین اساس در دو سال گذشته به ترتیب ۱۵۰ تا ۱۰۰ درصد صادرات فولادمان افزایش پیدا کرد.

او ادامه داد: مشکل ما تا پیش از این عدم نقل و انتقال پول بود ما مشتریان خوبی در اروپا داشتیم و آنها نیز از کیفیت کار ما راضی بودند اما چون در معامله فولادی عدد بزرگ است باید تبادل ها از طریق سیستم بانکی صورت بگیرد ولی تا پیش از برجام ما تحریم بودیم و این امکان وجود نداشت.

مدیرعامل فولاد جنوب تصریح کرد: اکنون اصلی ترین صادرکنندگان ما به اروپا، فولاد خوزستان ، هرمزگان و مبارکه است. این در حالی است که تولید سالیانه ما نزدیک به ۲۲ تن است البته حوزه فولاد بسیار وسیع است و ما تولید کننده همه محصولات فولادی نیستیم به همین سبب سالانه نزدیک به ۲.۵میلیون تن نیز واردات داریم که شامل ورق های کمتر از ۲ میلیمتر و تیرآهن های H بزرگ است.

او درباره وضعیت آینده فولاد کشور گفت: اصلی ترین برنامه ما حفظ بازارهای صادراتی است الان اروپا و شرق آسیا مشتریان اصلی ما هستند. بازار فولاد اروپا نزدیک به ۴۰۰ میلیون تن در سال نقل و انتقال دارد که اگر ما بتوانیم همین وضعیت امروز را حفظ کنیم کار بزرگی انجام داده ایم.

منبع:دنیای معدن

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)