35060 - 031

افزایش ۶۳ درصدی ارزش صادرات زنجیره فولاد در بهار ۹۷

افزایش ۶۳ درصدی ارزش صادرات زنجیره فولاد در بهار ۹۷
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۱:۵۳ ۷ مرداد ۹۷


بررسی آمار صادرات سه ماه‌امسال نشان داد، ارزش صادرات زنجیره فولاد و محصولات فولادی به بیش از یک میلیارد و ۳۴۲.۹ میلیون دلار رسیده که نسبت به دوره مشابه پارسال، افزایش ۶۳ درصدی دارد.


جداول آماری گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد در سه ماه نخست امسال ۲ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۹۷۴ تن اقلام زنجیره فولاد ومحصولات فولادی از کشورمان به بازارهای هدف صادر شد که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افزایش ۳۰ درصدی دارد.ایران اکنون سیزدهمین فولادساز جهان محسوب می‌شود و انتظار می‌رود در افق ۱۴۰۴ با دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تنی به جایگاه هفتم دنیا تکیه زند.

واردات اقلام زنجیره فولاد و محصولات فولادی

براساس آمار موجود در سه ماهه نخست امسال بیش از ۴۰۳ هزار و ۵۴ تن واردات اقلام زنجیره فولاد و محصولات فولادی صورت گرفت که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افت ۵۱ درصدی را نشان می‌دهد. ارزش واردات این کالاها در بهار امسال به رقم ۸/ ۳۵۶ میلیون دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۳۷ درصدی دارد.پیش از فعالیت دولت یازدهم، سالانه ۷ تا ۹ میلیون تن انواع فولاد به کشوروارد می‌شود.

کاهش صادرات آهن اسفنجی

برابر این آمار، میزان صادرات آهن اسفنجی در دوره این گزارش به میزان ۱۸۶ هزار و ۳۶۰ تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال ۱۷ درصد کاهش را ثبت کرد و ارزش صادراتی نیز بیش از ۳۳ درصد افت را در مقایسه با سه ماهه نخست پارسال نشان داد.ارزش صادرات آهن اسفنجی در سه ماهه ابتدایی امسال برابر با ۹/ ۳۸ میلیون دلار بود.همچنین به میزان ۵۰ هزار تن واردات آهن اسفنجی در مدت سه ماهه امسال ثبت شده که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افت ۷۴ درصدی داشت؛ همچنین ارزش ۱۰۰ میلیون دلاری واردات آهن اسفنجی در مقایسه با سه ماهه نخست پارسال، کاهش ۶۷ درصدی دارد.


منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)