35060 - 031

اژدهای زرد در مسیر کاهش تولید فولاد

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۲۳ ۲۸ مرداد ۹۸

تولید فولاد چین در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی کاهش می یابد. این امر به علت کاهش ساخت و ساز و افت حاشیه سود کشور ایجاد شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت شنهوا نتXinhuanet کاهش ساخت و ساز در بخش مسکن، محدودیت های ناشی از شرایط محیطی و افت حاشیه سود فولادسازان منجر به کاهش تولید فولاد چین در نیمه دوم سال جاری میلادی خواهد شد.

در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی تولید فولادخام چین ۴۹۲ میلیون تن و تولید محصولات فولادی ۵۸۷ میلیون تن به ثبت رسید که به ترتیب حاکی از رشد۹٫۹ درصدی و ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی است. این در حالی است که چین قصد دارد تولید فولادخام و محصولات فولادی خود را در نیمه دوم ۲۰۱۹ میلادی به طور چشمگیر کاهش دهد.

موسسه فیچ پیش بینی می کند، رشد سخت و ساز مسکن در چین در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی کند می شود که این امر موجب افت تولید فولاد این کشور طی مدت مذکور خواهد شد.

همچنین برنامه بهبود کیفیت هوا منجر به ایجاد محدودیت هایی برای فولادسازان و در نتیجه کاهش تولید فولاد به ویژه در استان هبی خواهد شد.

علاوه بر این، در نیمه نخست سال جاری میلادی رشد قیمت سنگ آهن منجر به کاهش چشمگیر حاشیه سود فولادسازان شدکه می تواند بر روند تولید نیمه دوم سال نیز تاثیرگذار باشد.

ایمیدرو

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)