37741350-55 031

باج‌گیری سیاسی آمریکا از انگلستان برای حذف تعرفه‌های فولاد

تعرفه فولاد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۴۵ ۱۱ آذر ۰۰

ایالات متحده توافق برای حذف تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم انگلستان را به دلیل نگرانی به مخاطره افتادن پیمان صلح ایرلند شمالی به تعویق انداخت.


فایننشال تایمز گزارش داد که یکی از مقامات وزارت بازرگانی ایالات متحده اظهار داشت که مذاکرات با انگلستان در مورد کاهش تعرفه‌های فلزات نمی‌تواند پیش برود.

فایننشال تایمز روز چهارشنبه گزارش داد که ایالات متحده توافق خود را برای حذف تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم انگلستان به دلیل نگرانی‌ها در مورد قوانین تجاری پس از برگزیت که بر ایرلند شمالی تأثیر می‌گذارد، به تعویق می‌اندازد.

در این گزارش آمده است که این مقام به نگرانی‌های ایالات متحده در مورد تهدیدهای انگلستان برای ایجاد بند اضطراری ماده ۱۶، به‌ویژه از جانب کنگره ایالات متحده، اشاره کرده است.

ماده ۱۶ یک بند اضطراری است که به انگلستان یا اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد تا قسمت‌هایی از توافق برگزیت را که برخی از بررسی‌های مربوط به جابه‌جایی کالا به ایرلند شمالی از سرزمین اصلی انگلستان را در صورتی که منجر به مشکلات مداوم شود، به حالت تعلیق درآورند.

فایننشال تایمز نوشته که ایالات متحده دلیل تأخیر را به انگلستان اطلاع داده است.

ایالات متحده نگرانی شدیدی را ابراز کرده است که اختلاف بین لندن و بروکسل بر سر اجرای معاهده ۲۰۲۰ برگزیت می‌تواند توافق صلح ایرلند شمالی را تضعیف کند که عملاً به سه دهه خشونت در ایرلند شمالی پایان داد.

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)