35060 - 031

بازار جهانی قراضه در سرازیری، تقاضا همچنان رو به افت

بازار جهانی قراضه در سرازیری، تقاضا همچنان رو به افت
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۱۸ ۸ فروردین ۹۷


تقاضای فولادسازان ترک برای قراضه وارداتی به کمترین میزان خود رسیده است. تنها معاملات انجام شده برای تناژهای کم و با عرضه کنندگان منطقه سی آی اس بوده است.


در آخرین معاملات صورت گرفته با تامین کنندگان قراضه در این منطقه طی هفته پیش، یک محموله قراضه ۸۰ درصد از روسیه به قیمت ۳۷۱ دلار/تن سی اف آر معامله شد، در حالیکه اواخر هفته گذشته محموله ای از اروپا به بهای ۳۶۵ دلار/تن سی اف آر خریداری شد که بین ۵ تا ۷ دلار افت قیمت را نشان می دهند.

در هفته جاری، تقاضا برای این نهاده تولید باز هم کاهش یافت و عرضه کنندگان منطقه سی آی اس قیمتهای خود را مجددا کاهش دادند. تنها یک معامله برای قراضه سی آی اس در این هفته نهایی شده و دیگر فولادسازان حتی به دنبال جمع آوری پیشنهادات فروشندگان نیستند. فعالان بازار معتقدند که این معامله به قیمت ۳۵۰ دلار/تن سی اف آر انجام شده است که در صورت صحت این موضوع افتی برابر با ۲۱ دلار در بهای قراضه سی آی اس حادث شده است.

به طور کلی می توان گفت که افت قیمت فولاد در بازار داخلی و صادراتی چین، عدم حضور ترکیه در لیست کشورهای معاف از تعرفه واردات فولاد به امریکا، تمهیدات جدید تعرفه ای اتحادیه اروپا که از دیروز کلید خورده است و افت شدید لیر در برابر ارزهای دیگر از جمله فاکتورهایی است که باعث شده تا فعالان بازار خصوصا در ترکیه بسیار در انجام معاملات جدید خود هشیار باشند و بازار معاملات قراضه را به یک توقف بلند مدت فرو برده است. از طرف دیگر، با معافیت نزدیک به ۷۰ درصد صادرکنندگان اصلی فولاد به امریکا از تعرفه ۲۵ درصدی واردات، نگرانی ها از کاهش عرضه قراضه از سوی امریکا کاهش یافته که خود عامل مهمی در افت قیمت می باشد.

در حالیکه فولادسازان ترک در حال مبارزه با سطوح بالای مواد اولیه مثل الکترود و نسوزها هستند، افزایش ۱۰ درصدی قیمت برق که از اول آوریل در این کشور اجرایی خواهد شد می تواند به عنوان عامل فشاری دیگر بر حاشیه سود فولادسازان ترک عمل کند. از طرف دیگر، کاهش فروش میلگرد در بازار داخلی و صادراتی ترکیه باعث شده تا انتظارات مثبت برای آینده قیمت فولاد تا حدود زیادی رنگ ببازد و احتمال رشد نرخ قراضه در کوتاه مدت بسیار غیر محتمل می نماید. همچنین، شرایط فصلی سبب خواهد شد تا عرضه قراضه به مراتب نسبت به دوره زمستان تقویت شود که فشار بیشتر بر بهای قراضه را سبب خواهد شد.

در بازار داخلی چین نیز افت بهای فولاد و سنگ آهن باعث شده تا قیمت قراضه در بازار داخلی روند کاهشی خود را با سرعت بیشتری ادامه دهد. خریداران نسبت به انجام معاملات جدید بسیار محتاطانه عمل می کنند و تحولات بازار محصولات نهایی را از نزدیک رصد می کنند. تجار برای آزادسازی نقدینگی خود قیمت های استاک خود را پایین آورده اند که موجب فشار بر قیمت قراضه داخلی شده است. با تحولات منفی بازار فولاد، انتظار می رود که کاهش نرخ قراضه داخلی چین در هفته جاری نیز ادامه یابد.

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)