37741350-55 031

بازار سنگ آهن و فولاد در ۱۱ مارس

بازار سنگ آهن
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۹:۲۹ ۲۱ اسفند ۰۰

معاملات آتی سنگ آهن پس از ضعف بازار به دلیل کاهش تقاضا و حاشیه سود کم فولاد، در پایان هفته بازگشته و صعودی شد.
معاملات آتی بورس کالای دالیان DCE برای تحویل ماه می در معاملات صبح امروز با ۱٫۵۲ درصد یا ۱۲ یوان (۱٫۸۹ دلار) افزایش روزانه به ۸۰۴ یوان در هر تن (۱۲۶٫۸۲ دلار) رسید.

معاملات آتی میلگرد نیز با اندکی افزایش معادل ۰٫۱۲ درصد یا ۶ یوان (۹۵ سنت) رشد روزانه در طول جلسه معاملاتی صبح امروز به ۴۸۷۸ یوان در هر تن (۷۶۹٫۴۲ دلار) رسید.

این افزایش ناچیز نشان دهنده تقاضای بالاتر فولاد چین برای محصولات فولادی تخت در مقایسه با محصولات طویل فولادی است که به دلیل بهبود تقاضای بخش خودرو و لوازم خانگی در مقایسه با بخش ساخت و ساز است.

از اینرو فولادسازان بزرگ چین نظیر شرکت فولاد Baoshan لیست قیمت محصولات ورق گرم خود را برای دومین ماه متوالی ۵۵۰ یوان در هر تن (۸۶٫۷۵ دلار) افزایش دادند.

دارد.

براساس گزارش بانک آمریکا، روسیه و اوکراین به ترتیب ۱۰۷ میلیون تن و ۷۷ میلیون تن سنگ آهن در سال تولید می کنند که حدود ۸ درصد از تولید جهانی فولاد و ۴ درصد از عرضه دریایی را شامل می شود.

خریداران چینی به دلیل ضرر در واردات سنگ آهن از خریدهای دریایی خودداری می کنند و به جای آن ترجیح می دهند از محموله های بنادر خرید کنند.

علاوه بر این خریداران چینی نیز به گندله های تولید داخلی روی آورده اند زیرا بازار انتظار دارد که عرضه کنسانتره روسیه و اوکراین به دلیل درگیری نظامی ادامه داشته باشد.

در همین حال بنا به گزارش اداره بنادر پیلبارا، بندر هدلند استرالیا در ماه فوریه ۳۹٫۴ میلیون تن سنگ آهن صادر کرد که ۵٫۲ درصد رشد سالانه داشت، اما رشد ماهانه ۱۸ درصد را به ثبت رسانده است.

علیرغم رشد صادرات سالانه استرالیا، صادرات ماهانه سنگ آهن به چین ۱۷٫۵ درصد کاهش یافته است اما با توجه به کاهش تقاضای فولاد، بازار واکنش چندانی به کاهش صادرات نشان نداده است.

براساس گزارش پلتس، پرمیوم سنگ آهن لامپ دریایی به دلیل کاهش عرضه استرالیا، بهبود یافته است./دنیای معدن

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)