37741350-55 031

بازار سنگ آهن و فولاد در ۷ ژانویه

سنگ آهن
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۸:۳۴ ۱۸ دی ۰۰

معاملات آتی سنگ آهن با اندکی افزایش همراه شد چراکه موجودی فولاد از پایین ترین سطح قبلی خود بهبود یافته و از سوی تولید بالاتر حمایت شده است.
معاملات آتی بورس کالای دالیان (DCE) برای تحویل ژانویه در جلسه معاملاتی صبح امروز جمعه ۷ ژانویه با افزایش اندک ۰٫۳۵ درصد یا ۲٫۵۰ یوانی (۳۹ سنتی) در روز به ۷۱۱٫۵۰ یوان در هر تن (۱۱۱٫۵۶ دلار) رسید.

معاملات آتی میلگرد نیز در جلسه معاملاتی صبح امروز با ۰٫۵۸ درصد یا ۲۶ یوان (۴٫۰۸ دلار) افزایش به ۴۴۹۷ یوان در هر تن (۷۰۵٫۱۰ دلار) رسید.

موجودی فولاد کارخانه‌های مستقر در چین از تصورات قبلی بهبود یافته و با نرخ بالاتر تولید، دوباره پر شده است.

از این رو، موجودی محصولات فولادی مانند میلگرد، مفتول، نورد گرم، نورد سرد و مقاطع تخت متوسط با ۱٫۳ درصد افزایش هفتگی به ۴٫۲۶ میلیون تن رسیده است.

موجودی خرده‌فروشی فولاد نیز پس از تقریباً سه ماه کاهش، افزایش یافت و به ۱۳٫۷ میلیون تن رسید که اندکی و معادل ۰٫۷ درصد افزایش هفتگی طی ۳۱ دسامبر تا ۶ ژانویه داشته است. ‌

براساس اعلام پلتس، کارخانه‌های چینی از حاشیه سود مطلوبی برخوردار هستند و بسیاری از کارخانه‌ها به لحاظ موجودی شاهد کاهش شده اند که این امر باعث ایجاد موقعیت های بیشتری برای خرید سنگ آهن برای فعالیت‌های ذخیره‌سازی مجدد قبل از جشنواره بهاره شده است.

تقاضای فزاینده‌ای برای محموله های فاین عیار بالا مانند محموله های فاین Carajas در میان کارخانه‌ها وجود دارد زیرا کارخانه ها محموله‌های مذکور را به محض ورود به بنادر خریداری می کنند، در حالی که محموله های فاین عیار متوسط همچنان در پی حاشیه سود مطلوب، مورد توجه خریداران قرار دارند.

تقاضای محموله های لامپ هم برای محموله های دریایی و هم بندری بالا است، به‌ویژه برای محصولات فاین مانند لامپ Newman Blend که به‌عنوان خوراک مستقیم با توجه به محدودیت‌های سختگیرانه سینترینگ قبل از بازی‌های المپیک زمستانی استفاده می‌شود.جعفری طهرانی

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)