35060 - 031

بازار فولاد ترکیه در فشار قیمتی

بازار فولاد ترکیه در فشار قیمتی
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۲۶ ۱۷ مهر ۹۷


اخیرا یک محموله قراضه حوزه دریای بالتیک با رشد قیمت در ترکیه معامله شده است. ۲۶ هزار تن قراضه سنگین کلاس ۱ و ۲ خلوص ۲۰-۸۰ حدود ۳۲۸ دلار در هر تن سی‌اف‌آر و ۹ هزار تن قراضه در ۳۳۸ دلار در هر تن سی اف آر معامله شد؛


به این ترتیب متوسط قیمت نسبت به اواخر سپتامبر تا ۵ دلار رشد داشت.

قراضه سنگین آمریکا نیز ۳۳۲ تا ۳۳۵ دلار است ولی این روزها برای ترکیه بالای ۳۳۰‌دلار در هر تن سی‌اف‌آر قیمت معقولی نیست، چون میلگرد و بیلت بازار مطلوبی ندارند. ولی ظاهرا حق انتخاب دیگری ندارند.

متوسط قیمت قراضه آمریکا ۳۲۷ دلار در هر تن سی‌اف‌آر است.در این بازار بیلت صادراتی اخیرا ۵ دلار ارزان تر شده ۴۸۰ تا۴۸۵ دلار در هر تن فوب ثبت شده است. افت قیمت بیلت سی‌آی اس بر بازار ترکیه فشار آورده و رشد قیمت قراضه نتوانست به جو بازار کمک کند.بیلت وارداتی از سی‌ای اس به ترکیه ۴۸۵ تا ۴۹۰ دلار در هر تن سی اف آر شنیده شده ولی قیمت مورد نظر کارخانه‌های ترکیه بیشتر از ۴۶۵ تا ۴۷۰ دلار در هر تن سی‌اف‌آر نیست.

در کل تولید‌کنندگان میلگرد ترکیه ترجیح می‌دهند از بازار داخلی بیلت بخرند. فعالیت بازار واردات تقریبا صفر است. قیمت بیلت در بازار داخلی ترکیه ۴۷۵ تا ۴۸۵ دلار در هر تن درب کارخانه است که نسبت به هفته قبل افتی جزئی داشته است.در این بین افت تقاضا، عرضه‌کننده‌های میلگرد ترکیه را تحت فشار قرار داده و قیمت به کمتر از ۵۰۰ دلار در هر تن فوب رسیده است.

در بازار داخلی قیمت میلگرد نسبتا در ثبات است. تقاضا کم است و تخفیف‌های بالا هم منجر به بسته شدن قرار داد نشده است. میلگرد بازار داخلی ۵۰۹ تا ۵۲۰ دلار در هر تن درب کارخانه است. فعلا کارخانه‌ها ترجیح می‌دهند میلگرد اضافی تولید نکنند و بر فروش بیلت تمرکز دارند. بازار مسکن فعال نیست و تقاضای میلگرد هم ناچیز است.

منبع:فولاد ایران

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)