35060 - 031

بانک‌دار آمریکایی:جنگ تجاری آمریکا و چین بزرگترین تهدید برای اقتصاد جهان است.

بانک‌دار آمریکایی:جنگ تجاری آمریکا و چین بزرگترین تهدید برای اقتصاد جهان است.
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۹:۴۰ ۱۸ فروردین ۹۷


به نقل از سی ان بی سی، جیکوب فرانکل رئیس موسسه مالی و بانکی چیس مورگان اینترنشنال درباره افزایش تعرفه های تجاری توسط آمریکا و چین گفت:«من فکر می کنم این اتفاق امروز بزرگترین خطر برای اقتصاد جهان است.»


او افزود:«این هنوز یک جنگ تجاری نیست،بلکه نوعی درگیری است و البته درگیری ها وجود داشته اند.من فکر می کنم که باید فاجعه سال ۱۹۳۱ را به خاطر بیاوریم.همیشه نیت های خوبی برای حفاظت از مشاغل آمریکا وجود داشته که نتیجه آن گاهی به رکود بزرگ منجر شده است،به همین دلیل باید از این هزینه ها دوری کنیم.»

نظرات فرانکل درباره مراوادت تجاری دو اقتصاد بزرگ جهان است که در هفته های گذشته تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است.شروع این اتفاق از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و با وضع تعرفه بر فولاد و آلومینیوم آغاز شد.

در ادامه این اقدام واشینگتن،پکن روز چهارشنبه هفتهکذشته اعلام کرد که برای ۱۰۶ محصول صادراتی ایالات متحده به چین، تعرفه های ۲۵ درصدی به میزان ۵۰ میلیارد دلار وضع خواهد کرد. ترامپ هم روز پنج شنبه میزان تعرفه ها را افزایش داد و دستور داد که تعرفه ها علیه چین به ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش یابد. فرانکل هشدار داده که این اختلاف ها،میزان درگیری های اقتصادی را افزایش خواهد داد.

فرانکل در پاسخ به این سوال که چینی ها برای مذاکره اظهار تمایل کرده اند، عنوان کرد: «چینی ها بسیار منطقی هستند؛ اما هر مذاکره‌ای باید با احترام باشد و نه فقط صحبت و شلیک.»

منبع:خبر آنلاین

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)