37741350-55 031

بانک‌ها بالای ۴۰درصد سود بانکی از تولیدکننده می‌گیرند / اجازه نفس کشیدن به صنعت بدهید

بانک‌ها بالای ۴۰درصد سود بانکی از تولیدکننده می‌گیرند / اجازه نفس کشیدن به صنعت بدهید
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۴۲ ۵ مهر ۹۷

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: الان صنعتی‌گری که بدهکار است و نتواند وام خود را بپردازد بالای ۴۰ درصد باید پرداخت کند. ما به جای این طرح‌ها و برنامه‌های که داریم که با آن‌ها به جای نمی‌رسیم، سعی کنیم دیون صنایع که به عمد پرداخت نکردند را به عقب بیندازیم تا نفسی تازه کنند


سیدعبدالوهاب سهل آبادی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در خصوص طرح جدید طرح توانمندسازی صنایع ایران در گفت‌وگویی اظهار کرد: شرایط تولید امروز هم سابقا داشتیم؛ من آنچنان به طرح‌های دولت در این موارد اطمینان ندارم و آن‌ها را کارگشا نمی‌بینم.

سهل آبادی این طرح را این‌گونه تشریح کرد: در این طرح نوسازی ناوگان حمل نقل مسافر و بار، توسعه و نوسازی صنایع نساجی و پوشاک و چندین طرح دیگه که هر کدام دارای متولی جداکانه است آمده در حالی که مشکل صنعت ما بدهی‌های بانکی است.

وی در مورد بدهی‌های بانکی گفت: هر روز این بدهی‌ها بیشتر می‌شود و این بدهی‌های به جای رسیده که تولید کننده توان باز پرداخت آن را ندارد و ما معتقدیم که بحث فریز کردن دیون معوق صنایع می‌تواند کار گشا باشد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران بعد از بیان مشکل صنایع راه برون رفت را این‌گونه تصریح کرد: تولیدهای که به خاطر بدهی به بانک‌ها زمین گیر شدند و توان تولید دارند دولت با پرداخت سوپسیتی به بانک‌ها آن‌ها را حمایت کنند یا بدهی‌های آن را به تعویق بیندازند.

سهل آبادی در مورد اینکه این بدهی‌ها چگونه ایجاد شده گفت: یک تولید کننده بدون حساب و کتاب که وام دریافت نکرده است؛ آن‌ها فکر نمی‌کردند تحریم های را جلو روی داشته باشند و همین عوامل سبب شد تا آن‌ها نتوانند وام را پرداخت کنند و بهره‌های چندین درصدی به آن‌ها بخورد.

وی اضافه کرد: الان ما می‌گویم سرعت بهره‌ها را کم کنند. تولیدکنندگان ما خودشان می‌توانند جلو بروند اما این امر در صورتی است که دیون معوق آن‌ها برای مدتی نگهداری شود.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران سود دیرکرد بانک‌ها را بالای ۴۰درصد خواند و اذعان کرد: الان صنعتی‌گری که بدهکار است و نتواند وام خود را بپردازد بالای ۴۰ درصد باید پرداخت کند. ما به جای این طرح‌ها و برنامه‌های که داریم که با آن‌ها به جای نمی‌رسیم، سعی کنیم دیون صنایع که به عمد پرداخت نکردند را به عقب بیندازیم تا نفسی تازه کنند و بتوانند تولید خود را افزایش دهند.

منبع:تهران نیوز

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)