35060 - 031

برنامه‌ریزی برای صفر شدن ارزبری صنعت فولاد

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۳۲ ۲ آبان ۹۸

رئیس انجمن فولاد از برنامه‌ریزی برای به صفر رساندن ارزبری صنعت فولاد خبر داد.
بهرام سبحانی روز گذشته در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه جامع بومی‌سازی زنجیره آهن و فولاد در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه در حال حاضر میزان ارزبری صنعت فولاد از محل تأمین تجهیزات چقدر است که قصد دارید با راه‌اندازی سامانه جامع، این میزان ارزبری را کاهش دهید؟ بیان داشت: بخشی از ارزبری در تولید فولاد به تأمین الکترودهای گرافیتی برمی‌گردد و بخشی نیز به قطعات و تجهیزات مربوط می‌شود که امیدواریم با راه‌اندازی سامانه جامع، میزان ارزبری در این بخش کاهش یابد و با تقویت ارتباط سازندگان تجهیزات و تولیدکنندگان، میزان ارزبری کم کم به صفر برسد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف راه‌اندازی سامانه جامع، ورود به تولید تجهیزاتی است که تاکنون داخلی‌سازی نشده‌اند.

سبحانی تصریح کرد: ارزبری تولید هر تن فولاد حدود ۷۵ دلار است که بخش عمده این ارز به تأمین مواد مصرفی اختصاص دارد و بخش کوچکی از آن نیز به تأمین تجهیزات مربوط می‌شود.

وی در پاسخ به سوال دیگر که پرسید آیا سامانه جامع نقشی در انعقاد قرارداد بین تولیدکنندگان و سازندگان تجهیزات دارد نیز اظهار داشت: خیر، سامانه هیچ دخالتی در این خصوص ندارد.

وی در مورد هزینه‌ای که شرکت‌ها برای حضور در سامانه جامع آهن و فولاد باید پرداخت کنند، نیز پاسخ داد: شرکتها باید حق دسترسی پرداخت کنند که این مبلغ برای اعضای انجمن فولاد و شرکت‌های غیر عضو در انجمن متفاوت است.

خبرگزاری فارس

1+
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)