35060 - 031

برنامه بهره برداری از طرح های آماده افتتاح زنجیره فولاد بخش خصوصی

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۳:۴۷ ۲۴ خرداد ۹۷


در راستای دستیابی به تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در چشم انداز ۱۴۰۴، بخش خصوصی از طرح های آماده افتتاح زنجیره فولاد تا پایان سال جاری بهره برداری می کند.


گزارش آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی طرح های زنجیره فولاد بخش خصوصی تا پایان سال گذشته حاکی از افتتاح ۲ کارخانه گندله سازی و ۲ کارخانه فولادسازی تا پایان سال جاری است. افتتاح این کارخانه ها گامی است در راستای دستیابی به تولید۵۵میلیون تن فولاد در چشم انداز ۱۴۰۴ است.

آخرین وضعیت پیشرفت ۲کارخانه فولادسازی ذوب آهن آریان بوئین زهرا و مجتمع فولاد البرز ناب آرش تا پایان سال گذشته به ترتیب ۸۳درصد و ۷۵درصدگزارش شده است. این کارخانه ها به ترتیب با ظرفیت تولید ۵۵۰هزار تن فولادخام در سال و یک میلیون تن فولاد خام در سال در راستای رسیدن به تولید ۵۵میلیون تن فولاد تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.

افتتاح۲ کارخانه گندله سازی

در بخش گندله سازی نیز پیشرفت پروژه کارخانه گندله سازی شرکت فولاد تربت حیدریه۸۰درصد اعلام شده و پیش بینی می شود این کارخانه با ظرفیت تولید سالانه ۲میلیون و۵۰۰هزار تن گندله تا پایان شهریور سال جاری به بهره برداری برسد.

همچنین کارخانه گندله سازی شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی تا پایان سال گذشته ۷۱٫۹درصد پیشرفت پروژه داشت. پیش بینی می شود از این کارخانه با ظرفیت تولید ۲ میلیون و ۵۰۰هزار تن گندله تا پایان آذر۹۷ بهره برداری شود.

منبع:دنیای معدن

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)