37741350-55 031

بزرگترین تحول خرید در بازار جهانی سنگ آهن

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۹:۰۸ ۲۸ آذر ۰۱

چین در آستانه بهبود تجارت ۱۶۰ میلیارد دلاری سنگ آهن خود و به سرانجام رساندن بزرگترین تغییر بازار سنگ آهن در سال‌های اخیر است. پکن تلاش‌های خود را برای افزایش کنترل بر بازار مواد اولیه مورد نیاز را برای تغذیه اقتصادش گسترش می‌دهد.
یک شرکت دولتی جدید به نام گروه منابع معدنی چین، در آستانه تبدیل شدن به بزرگترین خریدار سنگ آهن جهان در سال آینده است، و شروع به خرید از طرف حدود ۲۰ نفر از بزرگترین فولادسازان چینی از جمله بائو استیل خواهد کرد. تاکنون نیز مذاکرات خرید خود را با غول‌های معدنی دنیا از جمله بی اچ پی، ریوتینتو و واله آغاز کرده است.

به گزارش می‌متالز، در صورت اجرا، اقدام به خرید از طریق این شرکت چینی بزرگترین تغییر در بازار سنگ آهن از سال ۲۰۱۰ خواهد بود، در حالی که که تولیدکنندگان سنگ آهن به رهبری بی اچ پی ۴۰ سال از فروش سنگ آهن با قیمت تعیین شده سالانه بهره کافی برده اند با این استدلال که قیمت‌ها باید توسط عوامل بنیادی بازار هدایت شوند.

اکنون، تعادل قدرت بر هم ریخته است. تقاضا در حال رکود است و موقعیت شرکت‌های معدنی را تضعیف می‌کند و بزرگترین فولادساز جهان نیز با چالش‌هایی روبروست.

تقاضای سنگ آهن چین از اوج خود در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است و مک کواری پیش بینی می‌کند که طی پنج سال آینده نیز به آن سطح باز نخواهد گشت./ایفنا

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)