35060 - 031

بومی‌سازی و تولید اقتصادی بهترین راه خروج از تحریم‌هاست

بومی سازی
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۳:۴۷ ۲۵ تیر ۹۷


مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در جلسه کمیته مدیریت این شرکت، پس از استماع گزارش‌های معاونان و مدیران بخش‌ها و نواحی فولاد مبارکه گفت: اکنون بیش از هر زمان دیگر مسوولان کشور بر حمایت از صنعت و تولید صادرات‌محور تاکید می‌کنند.


به گزارش روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، بهرام سبحانی افزود: با توجه به فشار تحریم‌ها و برنامه‌هایی که دشمنان برای ضربه وارد کردن به اقتصاد کشور دارند، ضروری است تا برای پیشگیری از توقف خطوط تولید اقدامات و تدابیر لازم در نظر گرفته شود. وی اولویت‌بندی تامین نیازهای شرکت و حمایت بیشتر از شرکت‌های سازنده داخلی برای بومی‌سازی بخش بیشتری از اقلام مورد نیاز شرکت را از بهترین راهکارهای مقابله با تحریم‌ها دانست و گفت: بازنگری درخواست‌ها یکی از این اقدامات است؛ چراکه ممکن است تامین برخی درخواست‌های خرید در حال حاضر ضرورت چندانی نداشته باشد.

به همین منظور کمیته‌های ارزیابی باید بهترین تصمیمات را بگیرند تا خرید بهینه صورت گیرد. مدیرعامل فولاد مبارکه در همین خصوص افزود: واحدهای مهندسی معکوس و بومی‌سازی باید فعالیت‌های خود را دو‌چندان کنند و با همکاری شرکت‌های سازنده داخلی درزمینه بومی‌سازی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدامات سازنده‌تری انجام دهند. وی ادامه داد: باید به خاطر داشته باشیم اگرچه ممکن است برخی اقلام بومی‌سازی‌شده در مراحل اولیه از کیفیت لازم برخوردار نباشند، اما باید به سازندگان راهکار و امید داد تا در ادامه با توانمند شدن آنها از وارد شدن هرگونه خسارت احتمالی به صنعت فولاد کشور پیشگیری کنیم.

سبحانی افزود: به هراندازه که در بومی‌سازی به توفیقات بیشتری دست یابیم، نه تنها اعتماد و خودباوری را نزد شرکت‌های سازنده افزایش داده‌ایم، بلکه در کاهش هزینه‌ها و ایجاد شغل برای جوانان کشور و در نتیجه برای تحکیم خانواده‌ها گام‌های موثری برداشته‌ایم. مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت گردش شغلی نیروی انسانی در شرکت تصریح کرد: وقتی کارکنان در پست‌های مختلف صاحب تجربه شوند، به مرور نیروی انسانی زبده و مسلط به همه امور مرتبط در شرکت تربیت می‌شود و نتیجه کار درنهایت این می‌شود که بعد از مدتی افرادی باتجربه در بیشتر زمینه‌ها، نه تنها برای شرکت، بلکه برای کشور آماده شده‌اند.

منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)