35060 - 031

بیلت و اسلب صادراتی ایران تحت تاثیر بازار داخلی

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۳۶ ۲۶ مرداد ۹۹

بیلت و اسلب صادراتی ایران در هفته ی منتهی به ۱۲ آگوست به دلیل کمبود تقاضای صادراتی بخصوص در آسیا و همچنین بازار داخل، تحت تاثیر و فشار قرار گرفت. تقاضا در منطقه ی آسیا و علی الخصوص در ماه های اخیر به طور گسترده ای به چین محدود شده که از دلایل آن می توان به تضعیف بازار آینده اشاره کرد.


منابع خبری از قیمت معاملاتی ۳۹۵ تا ۴۰۰ دلاری فوب بندرعباس بیلت صادراتی ایران با بارگیری ماه اکتبر می گویند که با در نظر گرفتن هزینه ی کشتیرانی ۳۰ دلاری نرخ سی اف ار آن به ۴۲۵ تا ۴۳۰ دلار می رسد در حالی که خریداران چینی قیمت پیشنهادی بالاتر از ۴۱۵ تا ۴۱۷ دلاری ارایه نمی دهند.

در بخش اسلب صادراتی هم فعالان بازار هیچ گونه خبری مبنی بر ارایه پیشنهاد و یا انجام معاملات توسط کارخانجات ایرانی ارایه نداده اند.

درجنوب شرقی آسیا، قیمت سی اف ار اسلب ایران برابر با ۴۲۰ دلار می باشد که معادل ۳۹۰ دلار فوب بندر عباس است.

در روزهای گذشته تو محموله ی ۸۰ و ۱۲۰ هزار تنی اسلب در بورس کالای ایران پیشنهاد شده که تنها ۴۰ هزار تن از آن به فروش رفته است.

کارشناسان و فعالان بازار از کاهش قیمت این محصولات صادراتی ایران به علت کمبود تقاضای داخلی و خارجی در روزهای آتی می دهند.

مطابق ارزیابی های بازار صادراتی دنیا، نرخ بیلت ایران در روز منتهی به هفته گذشته ۳۸۸ تا ۳۹۵ دلار بوده که نسبت به هفته ی قبل از آن کاهشی ۴ دلاری داشته است. هم چنین اسلب این کشور هم در هفته گذشته ۳۹۰ دلار ارزیابی شده که نسبت به هفته ی پیش از آن ۵ دلار افت داشته است./

معدن ۲۴

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)