35060 - 031

تأثير تصميم ترامپ بر ميلگرد صادراتي تركيه چه خواهد بود؟

تأثير تصميم ترامپ بر ميلگرد صادراتي تركيه چه خواهد بود؟
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۳۲ ۱۹ اسفند ۹۶


در طول هفته گذشته بهاي ميلگرد صادراتي تركيه با ۵ تا ۱۰ دلار افزايش به ۶۰۵ تا ۶۲۰ دلار/تن فوب رسيد كه نتيجه ادامه روند صعودي قيمت هاي قراضه وارداتي به تركيه است.


در هفته گذشته ترك ها در بازارهاي صادراتي ميلگرد هم چندان فعال نبودند. پنجشنبه ۱ مارس ترامپ اعلام نمود بر فولاد وارداتي به آمريكا تعرفه ۲۵ درصدي وضع مي نمايد تا اينكه سرانجام ديروز ۸ مارس اين قانون توسط او امضا شد. اکثر فعالان بازار در طول هفته درگير تحليل اين موضوع و تأثير اين تصميم بر آینده معاملات بودند.

اين تعرفه بعد از ۱۵ روز بر فولاد وارداتي به امريكا بغير از كانادا و مكزيك اجرائي خواهد شد. البته این معافیت بستگي به امتيازاتي دارد كه اين دو كشور در پيمان نفتا به ايالات متحده خواهند داد. ترامپ اعلام كرده من حق دارم تعرفه رو براي هر كشوري بالا و يا پائين بياورم. در این میان، كشورهاي عضو اتحاديه اروپا هم در حال لابي گري براي حذف كشورهاي خود از اين تعرفه هستند و جو بسيار شكننده اي بر بازارهاي جهاني فولاد حاكم شده است. درحاليكه به احتمال زياد توليدكنندگان كانادا و مكزيك توليد خود را به منظور تقویت جایگاه خود در آمريكا افزايش خواهند داد و در پي اين سناريو كانادا و مكزيك براي پوشش بازار داخلي خود به ميلگرد تركيه نياز بيشتري خواهند داشت. اما بطور قطع جايگاه ميلگرد تركيه در آمريكا تضعيف خواهد شد.

كاهش قيمت هاي محصولات فولادي چين تأثيري منفي در بازارهاي جهاني فولاد داشته است هرچند اين كاهش قيمت ها در سايه تصميم ترامپ بوده‌است. بعد از سال نو چيني توليدكنندگان اين كشور به بازارهاي جهاني بازگشتند اما در طول اين هفته اقدام به كاهش قيمت هاي خود نمودند، زيرا تقاضا در بازار داخلي آنها چندان بالا نيست و همچنين بازارهاي فيوچرز اين كشور هم همگي شاهد كاهش بوده اند.

در روزهاي آينده اگر چيني ها به كاهش قيمت هاي محصولات فولادي خود ادامه دهند پيش بيني مي شود قيمت هاي جهاني هم تحت اين فشار روندي كاهشي را در پيش گيرند و توليدكنندگان محصولات طويل كه فروششان به آمريكا با مشكل روبه رو خواهد شد به احتمال زياد درگير تأثيرات منفي این حرکت خواهند شد و بایستی بدنبال بازارهاي جايگزين باشند.

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)