37741350-55 031

تاثیر اعتصاب کامیون داران بر فولاد

تاثیر اعتصاب کامیونداران بر فولاد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۴:۱۲ ۷ خرداد ۹۷


بازار فولاد چند هفته‌ای است که با مشکلاتی مواجه شده است. ورود به ماه رمضان، مشکلات حمل‌ونقل و بیم و امید از دورنمای قیمت‌ها، تاکنون ۳ عامل اصلی نقش‌آفرین در بازار فولاد بوده‌اند که اجازه آزادی عمل چندانی به تقاضا نمی‌دهند.


این وضعیت، نگرانی‌های بسیاری را برانگیخته به‌ویژه در وضعیتی که مشکلات حمل‌ونقل پس از موضوع بارش‌های فصلی به اعتصاب هم کشیده شده است.

واقعیت آن است که حجم معامله و حمل‌ونقل کاهش یافته و نه تنها در بازار فولاد بلکه در سایر صنایع مشابه، حجم باری که کامیون‌ها منتقل می‌کنند تقلیل یافته است. این شرایط در نهایت در کنار افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل، شرایط سختی را پیش‌روی شرکت‌های حمل‌ونقل و کامیونداران قرار داده که خروجی آن اعتصاب و افزایش ۲۰ درصدی هزینه‌های حمل‌ونقل بوده است.

البته این شرایط برای همه فعالان صنعت فولاد به یک میزان موثر نبوده یعنی برخی بیش از سایرین متحمل هزینه شده‌اند. بازار فولاد تا پایان ۲هفته آینده، این شرایط کجدار و مریز را ادامه خواهد داد یعنی ضعف معامله‌ها و سردرگمی قیمت‌ها را باز هم تجربه می‌کند، اگرچه ظرفیت چند فاز رشد و کاهش نرخ نیز در این بازار وجود دارد.

به صورت دقیق‌تر اگرچه انتظار برای تغییرات قیمتی وجود دارد ولی روند کلی بازار از آرامش نسبی و ضعف معاملات حکایت می‌کند. به احتمال قوی اواخر ماه رمضان و حتی روزهای منتهی به عید فطر، شاهد تغییراتی جدید در این بازار خواهیم بود.

منبع:مابن نیوز

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)