35060 - 031

تاثیر ضعف بازار داخلی فولاد اروپا بر صنعت سایر کشورها

تاثیر ضعف بازار داخلی فولاد اروپا بر صنعت سایر کشورها
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۵:۳۹ ۴ تیر ۹۷


ضعف بازار داخلی میلگرد جنوب اروپا، تصمیم کارخانجات برای افزایش قیمت


قیمت میلگرد تولید شده در کشورهای جنوب اروپا طی هفته گذشته حدودا به میزان ۱۰ یورو به ازای هر تن کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۴۹۰-۴۷۵ یورو (۵۶۸-۵۵۰ دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت ۵۰۰-۴۷۵ یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

این ارزیابی ها براساس پیشنهادات و معاملات صورت گرفته در بازار داخلی این کشور بوده است. به گفته منابع خبری تولیدکنندگان این محصول قصد دارند قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۱۵-۱۰دلار به ازای هر تن طی روزهای اخیر افزایش دهند. آن ها بیان کرده اند که همچنان ظرفیت های کافی برای صادرات را در اختیار داشته اما قادر به ارائه قیمت ۴۷۵ یورو به ازای هر تن برای ظرفیت های بالاتر را نیز دارند. همچنین در حال حاضر میزان تقاضا در بازار کشور ایتالیا نیز کاهش شدیدی داشته است.

مشاهده روند مشابه در بازار صادراتی اروپا

قیمت روز میلگرد در بازار صادراتی کشورهای جنوب اروپا نیز طی هفته گذشته روند نزولی را طی کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار صادراتی جنوب اروپا به میزان ۴۸۵-۴۶۵ یورو به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت ۴۸۵-۴۷۰ یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. همچنین ارزیابی ها از میلگرد وارداتی به این کشورها توسط الجزایر به میزان ۱۰-۵ یورو به ازای هر تن کاهش یافته است و به قیمت ۴۸۰-۴۷۵ یورو به ازای هر تن رسیده است. نرخ قبلی پیشنهادی این محصول در محدوده ۴۹۰-۴۸۰ یورو به ازای هر تن بوده است.

بعضی از تجار اعلام کرده اند که آخرین قیمت شنیده شده توسط الجزایر به میزان ۵۱۰-۵۰۰ یورو به ازای هر تن بوده است ولی با احتساب مالیات برای اروپائیان در اصل به میزان ۴۸۰ یورو به ازای هر تن می باشد. تمرکز بازار الجزایر طی روزهای اخیر بر روی فروش بیلت بوده است. تولید این کشور در زمینه میلگرد و سیم مفتولی طی سال های اخیر نیز افزایش زیادی داشته است.

نوسانات در بازار شمال اروپا اندکی تفاوت دارد

قیمت میلگرد در بازار داخلی شمال اروپا طی هفته گذشته روند ثابتی داشته است که دلیل این امر افزایش میزان تقاضا و کاهش ظرفیت این محصول بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد امروز در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان ۵۴۵-۵۳۵ یورو (۶۳۱-۶۲۰ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

در روزهای اخیر مشاهده شده که میزان تقاضا برای خرید این محصول افزایش یافته است همچنین میزان عرضه این محصول نیز کاهش شدیدی داشته که در قیمت پیشنهادی آن تاثیرگذار بوده است. بعضی از کارخانجات نیز در نظر دارند قیمت های پیشنهادی خود را تا روزهای آتی به میزان ۳۰ یورو به ازای هر تن افزایش دهند.

برخی از فعالان بازار نیز معتقدند روند افزایشی نرخ این محصول صحت نداشته و قیمت میلگرد در روزهای آتی نیز ثابت باقی خواهد ماند. ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت قراضه آهن در شمال اروپا به میزان ۱۸/۳۵۲ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۹۱/۳۴۱ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

رونق بازار تیرآهن اروپا به دنبال افزایش میزان تقاضا

قیمت تیرآهن در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته است که علت این امر افزایش میزان تقاضا به دنبال قیمت قراضه در این کشور بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت تیرآهن در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۶۱۵-۵۸۰ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۱۰-۵۸۰ یورو به ازای هر تن قبلی تغییر یافته است. پیش بینی می گردد نرخ این محصول در روزهای آتی افزایش بیشتری یافته و به میزان ۲۰-۱۰ یورو به ازای هر تن رشد کند.

حال حاضر میزان تقاضا افزایش یافته است و حجم سفارش ها نیز بالا می باشد. با این حال ارزیابی ها از قیمت تیرآهن در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به میزان ۶۳۰-۵۸۰ یورو به ازای هر تن می باشد که در مقایسه با قیمت ۶۲۵-۵۹۰ یورو به ازای هر تن قبلی تغییر داشته و حدود ۱۵ یورو به ازای هر تن گسترش یافته است. همچنین افزایش قیمت قراضه آهنی بازار ترکیه نیز در بهبود بازار تیرآهن اروپا تاثیر زیادی داشته است.

منبع:فولادمهر

1+
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)