35060 - 031

تاثیر منفی بازرسی های گمرکی بر بازار صادرات فولاد چین

تاثیر منفی بازرسی های گمرکی بر بازار صادرات فولاد چین
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۵:۲۰ ۱۰ تیر ۹۷


پس از آن که کمیته مبارزه با قاچاق در چین اوایل ژوئن ۲۴۵ صادرکننده قراضه این کشور را دستگیر نمود، بازرسی ها در مورد قانونی بودن صادرات برخی محصولات نیمه تمام و نهایی فولادی نیز صورت گرفته است.


از این رو خیلی از تجار دست از پیشنهاد صادراتی خود برداشتند و منتظر نشسته اند. پس از آن که ۴ و ۵ ژوئن دولت مرکزی چین تناژ بالایی از محموله های قراضه را در بنادر چین مصادره کرد فعالان بازار پیش بینی کرده اند فروش قراضه چین برای مدت طولانی متوقف خواهد شد و تنها تناژ محدودی دیر تر صادر خواهد شد.

اواسط ژوئن شایعاتی شنیده شد که مقررات صادراتی بیلت چین هم تغییراتی خواهد داشت پس از آن در مورد ورق گرم نیز چیزهایی شنیده شد و برای مفتول نیز بازرسی های شدید گمرکی مشاهده گردید. همه این موارد در صورت آلیاژی بودن معافیت مالیاتی ۱۳ درصدی دارند و برای صادرات محصولات غیر آلیاژی صادرکننده چینی باید ۱۵ درصد تعرفه بدهند. با این حال هنوز گزارشی از دستگیری صادرکننده های فولاد چین گزارش نشده ولی تجار ترجیح می دهند از بازار صادرات ورق، بیلت و مفتول فعلا عقب بنشینند. احتمالا در آینده نزدیک بازار صادرات بیلت چین بیشترین ریسک را خواهد داشت.

منبع:ایفنا

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)