35060 - 031

تازه ترین پیشبینی در مورد قیمت شمش فولاد بعد ماه رمضان

افت قیمت مقاطع صادراتی سی آی اس
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۳:۱۴ ۱۹ خرداد ۹۷

در حالی که تقاضا برای بیلت وارداتی از سی آی اس در ترکیه به دلیل قیمت های جذاب تر قراضه و تامین بیلت از داخل برای مدتی کاهش یافته بود، ولی با سطوح جدیدی که طی چند روز اخیر برای قراضه به ثبت رسیده است انتظار می رود خریداران ترک دوباره به واردات بیلت از این منطقه روی آورند.


پس از رسیدن بهای قراضه وارداتی از آمریکا و حوزه ی بالتیک به محدوده ۳۴۰ دلار/تن، امروز معاملاتی انجام شد که قیمت این نهاده فولادسازی را از ارقام قبلی فراتر برد. بنا به اخبار رسیده به پلنر، در روز پنجشنبه یک محموله قراضه از امریکا متشکل از ۳۴ هزار تن قراضه ۸۰ درصد به قیمت ۳۴۷ دلار/تن و ۸ هزار تن قراضه شرد به قیمت ۳۵۵ دلار/تن سی اف آر نهایی شده است. قیمت این معامله از قیمت آخرین محموله آمریکایی ۶ دلار بالاتر می باشد.

همچنین دو محموله قراضه از حوزه بالتیک در معاملات امروز به ثبت رسیدند که در معامله اول ۲۷۵۰۰ تن قراضه سنگین به قیمت ۳۳۹ دلار/تن و ۷۵۰۰ تن قراضه پرمیوم به قیمت ۳۵۴ دلار/تن سی اف آر و در معامله دوم ۲۷ هزار تن قراضه ۸۰ درصد به قیمت ۳۴۱ دلار/تن و ۳ هزار تن قراضه پرمیوم به قیمت ۳۵۱ دلار/تن سی اف آر خریداری شده اند.

همانطور که در گراف زیر مشخص است، بهای بیلت از اواسط سال ۲۰۱۶ بیشتر تابعی از بهای قراضه می باشد تا سنگ آهن و دیگر نهاده های تولید. از این رو، انتظار بر این است که با توجه به رشد بهای قراضه طی هفته جاری، بهای بیلت خصوصا در منطقه سی آی اس از این موضوع طی هفته آتی تاثیر پذیرد. از سوی دیگر، ماه رمضان رو به پایان بوده و این امر می تواند تقاضا برای محصولات طویل در کشورهای مسلمان را افزایش دهد که خود عامل مهمی در حمایت از قیمت بیلت می باشد. به علاوه، با توجه به قیمت ۳۷۰۰ یوانی بیلت و تقاضای با ثبات برای این محصول نیمه نهایی در بازار داخلی چین، تهدید جدی از سوی بزرگترین تولید کننده فولاد دنیا برای صادرکنندگان بیلت حس نمی شود. لذا انتظار می رود هفته آتی، با رشد قیمت بیلت از سوی مهمترین صادرکنندگان همراه باشد.

منبع:معدن۲۴

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)