35060 - 031

تجارت تهران و آنکارا با «لیر» و «ریال»ارز

تجارت تهران و آنکارا با «لیر» و «ریال»ارز
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۳۹ ۱۷ اسفند ۹۶


جزئیات استفاده از پول ملی دو کشور در معاملات مشترک نهایی شده و آماده اجرا است.


رؤسای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در تماسی تلفنی تأکید کردند که جزئیات به‌کارگیری و استفاده از پول ملی دو کشور در معاملات مشترک نهایی شده و آماده اجرای آن هستند؛ حرکتی که می‌تواند جهشی در همکاری‌های اقتصادی تهران- آنکارا ایجاد کند.

روحانی بیان داشت: گسترش همکاری های بانکی کلید اصلی توسعه روابط اقتصادی دو کشور است. اردوغان گفت: به کارگیری پول ملی دو کشور در معاملات مشترک می‌تواند روابط اقتصادی ما را وارد مرحله نوینی کند به عنوان دو کشور مسلمان و بزرگ منطقه، باید همه تلاش خود را به کار بگیریم و دست دردست یکدیگر به تراژدی غوطه شرقی پایان دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در تماس تلفنی «رجب طیب اردوغان»، با بیان ضرورت حفظ امنیت مرزهای مشترک و رفع نگرانی‌های احتمالی در این عرصه، گفت که تهران برای توسعه همکاری‌های مشترک در حوزه‌های امنیتی، انتظامی و مرزبانی با آنکارا آمادگی دارد.

رئیس جمهوری ترکیه نیز در این تماس تلفنی با بیان اینکه موضوع به‌کارگیری پول ملی دو کشور در معاملات مشترک نهایی و آماده اجرا است، اذعان داشت: این موضوع می‌تواند روابط اقتصادی دو کشور را وارد مرحله نوینی کند.

منبع:ارانیکو

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)