35060 - 031

تداوم افت قیمت‌ها در بازار فولاد

تداوم افت قیمت‌ها در بازار فولاد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۹:۳۳ ۲۷ فروردین ۹۷


هنوز روند کاهش قیمت‌ها در بازار فولاد ادامه دارد و این بار سرایت آن به بازار شمش هم تجربه شد.


هنوز روند کاهش قیمت‌ها در بازار فولاد ادامه دارد و این بار سرایت آن به بازار شمش هم تجربه شد اگرچه این شتاب افت قیمت‌ها در هر حال باید به تثبیت نرخ منجر شود. قیمت های فعلی اگرچه در فرآیند عرضه و تقاضا کشف نرخ می‌شود اما گمانه‌زنی‌ها و شواهد خبر از هیجانی بودن بازار می‌دهد اگرچه سیگنال‌های رسمی از بازار و معاملات بورس کالا نیز آن‌گونه که باید و شاید به بازار کمک نکرده است.

این شرایط یعنی هیجانی بودن نوسان قیمت‌ها، به معنای آن است که این روند کاهشی ادامه یابد و این سیگنال نگران‌کننده است. از سوی دیگر احتمال تثبیت نرخ خود به زمینه‌های بسیاری نیاز دارد و حداقل آن کاهش شتاب افت نرخ و متعادل شدن قیمت‌های پیشنهادی و همچنین خودنمایی تقاضاست که تاکنون چنین مواردی با گستردگی مطلوب ثبت نشده است.

البته از هم‌اکنون می‌توان احتمال ثبات قیمت‌ها را در آینده کوتاه مدت و حتی از اواسط و اواخر هفته جاری اعلام کرد، چراکه بسیاری از فعالان بازار و فروشندگان برتر در تلاش هستند تا از کلیت بازار حمایت کرده و تلاش می‌کنند تا کاهش نرخ محدود و حداقلی باشد. در هر حال میل به کاهش قیمت‌ها هنوز هم وجود دارد و تا زمانی که نرخ‌های داخلی با محوریت بورس کالا با دلار ۴۲۰۰ تومانی به نسبت قیمت‌های جهانی همخوانی پیدا نکند این وضعیت ادامه خواهد یافت.

با توجه به این موارد هنوز هم باید منتظر کاهش قیمت شمش بود ولی معاملات بورس کالا در نهایت برای این بازار فصل الخطاب است.

منبع:معدن۲۴

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)