37741350-55 031

ترکیه هم علیه آمریکا اقدام تلافی‌جویانه می‌کند.

ترکیه هم علیه آمریکا اقدام تلافی‌جویانه می‌کند.
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۸:۰۳ ۱۶ اسفند ۹۶


مشاور رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد این کشور قصد دارد به تلافی افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم در آمریکا، تعرفه گمرکی واردات پنبه از آمریکا را افزایش دهد.


به نقل از حریت، کمیل درتم مشاور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اذعان کرد: ترکیه قصد دارد تا تعرفه واردات پنبه از آمریکا را در پاسخ به اقدام واشنگتن در بالا بردن تعرفه فولاد و آلومینیوم، افزایش دهد.

درتم طی مقاله‌ای که امروز در روزنامه دیلی ملیت منتشر شد آورده است که کشورهایی که تحت تاثیر تصمیم ترامپ در بالا بردن تعرفه گمرکی واردات فولاد و آلومینیوم به آمریکا قرار گرفتند و به خصوص ترکیه در حال برنامه‌ریزی برای اعمال تعرفه‌های تلافی‌جویانه برای کالاهای وارداتی از آمریکا هستند که برای ترکیه این کالا پنبه خواهد بود.

دونالد ترامپ هفته گذشته تعرفه گمرکی فولاد و آلومینیوم وارداتی به آمریکا را به ترتیب ۲۵ و ۱۰ درصد افزایش داد. ترکیه در سال ۲۰۱۷ مبلغ ۱.۱ میلیارد دلار فولاد به آمریکا صادر کرد که با تامین ۵.۶ درصد فولاد مورد نیاز این کشور، ششمین صادرکننده فولاد به این کشور محسوب می‌شود. نیهاد زیبکچی وزیر اقتصاد روسیه حتی پیش از این اقدام ترامپ از اقدام تلافی جویانه ترکیه خبرداده بود.

زیبکچی در روز ۲۰ فوریه گفتک اینگونه اقدامات به تولیدکنندگان، وارد کنندگان و صادرکنندگان ترک آسیب خواهد زد. در صورتی که آن ها نسبت به اقدامات آمریکا شکایت کنند ما نیز پس از ارزیابی شرایط اقدامات تلافی‌جویانه اتخاذ خواهد کرد. بنا به اعلام دفتر آمار دولتی ترکیه این کشور در سال ۲۰۱۷ ، ۷۳۸ میلیون دلار پنبه از آمریکا وارد کرده است.

منبع:خبرگزاری فارس

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)