35060 - 031

تغییر سبد صادراتی و داخلی فولاد مبارکه مطابق نیاز بازار داخل

کشف قیمت در بورس کالای ایران
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۱۵ ۹ دی ۹۶

مدیرعامل فولاد مبارکه درباره تغییر سبد صادراتی و داخلی فولاد مبارکه که مطابق با نیاز بازار داخلی است، بیان کرد: فولاد مبارکه در سال های گذشته روند رو به رشدی را در فروش به ثبت رساند و مطابق با نیاز داخلی، فروش داخلی و صادراتی را تغییر داده ولی هیچ گاه صادرات را به صفر نرسانده است.


برای مثال این شرکت در سال ۹۴ که رکود در بازار فولاد مشاهده شد، از طریق افزایش فروش صادراتی سعی در جبران فروش کرد. این شرکت در سال ۹۴ بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن فروش داخلی و نزدیک یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن فروش صادراتی داشت.

بهرام سبحانی تصریح کرد: در سال ۹۵ به دلیل افزایش نیاز داخلی، فولاد مبارکه سبد صادراتی و داخلی خود را تغییر داد و علاوه بر افزایش حجم فروش، فروش داخلی را نیز بالا برود. وی افزود: فروش داخلی ما در سال اخیر بیش از ۴.۷ میلیون تن و فروش صادراتی بیش از ۱.۵ میلیون تن بوده است. در ۷ ماهه امسال هم فولاد مبارکه توانست نزدیک به ۳.۳ میلیون تن فروش داخلی و ۵۸۸ هزار تن فروش صادراتی داشته باشد که فروش داخلی رشد ۳۳ درصدی داشته ولی فروش صادراتی با کاهش ۶۱ درصدی همراه بوده است. انتظار می رود ارزش فروش شرکت که در سال قبل بیش از ۱۱۱ هزار میلیارد ریال بود امسال به ۱۴۴ هزار میلیارد ریال برسد.

کشف قیمت در بورس کالای ایران مبنای قیمت گذاری محصولات فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه با بیان این نکته که عمده ترین بخش محصولات فولاد مبارکه در بورس عرضه، کشف قیمت و به فروش می رسد، اظهار داشت: بخشی از فروش نیز در قالب مچینگ در بورس به فروش می رسد. در نتیجه مبنای قیمت گذاری محصولات فولاد مبارکه، کشف قیمت در بورس کالای ایران است. البته علت عرضه محصول در بورس، هم الزام قانونی و هم شفافیت است.

امکان صفر کردن صادرات وجود ندارد

بهرام سبحانی با تأکید مجدد بر این موضوع که امکان صفر کردن صادرات وجود نداشته و درصورت از دست دادن مشتری، امکان بازگشت وجود ندارد عنوان کرد: کالای فولادی، کالایی صنعتی است و مشتریان از ابتدای دوره مالی خود مایلند بدانند که به چه میزان می توانند بر روی تحویل محصول حساب کنند بنابراین باید هم تعهد و هم برنامه ارائه گردد و امکان صفر کردن صادرات وجود ندارد. تنها می توان حداقلی را تعریف کرد و درصورت نبود تقاضای داخلی، صادرات را افزایش داد.

سبحانی تصریح کرد: عملکرد صادرات فولاد مبارکه گویای تغییر جهت صادراتی محصولات شرکت است ، زیرا صادرات در سال اخیر بیشتر به اروپا، خاورمیانه، آفریقا و خاور دور بود در حالی که در ۷ ماهه سال جاری عمدتاً از نوع اسلب و بیشتر به خاور دور، خاورمیانه، اروپا و آفریقا بوده است.


منبع:معدن ۲۴

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)