35060 - 031

تقاضای نه چندان مطلوب واردات كلاف ورق گرم به امارات

تقاضای نه چندان مطلوب واردات كلاف ورق گرم به امارات
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۴:۴۵ ۲۷ اردیبهشت ۹۷


به نظر می‌رسد به دليل ماه رمضان خريد و فروش فولاد در امارات در هفته‌های آتی چندان پر رونق نخواهد بود و از اينرو تقاضای واردات نيز بالا نخواهد بود..


با اينكه مذاكراتى برای خريد در حال انجام است، خريد و فروش در بازار امارات چندان مطلوب گزارش نمی‌شود. در اين بين بعضی از تامين‌كنندگان قيمتهای فروش خود را بدون تغيير نگه داشته و برخی نیز با ارائه تخفيف تلاش كردند نظر مشتريان را جلب كنند.

پيشنهاد فروش كلاف ورق گرم چين به امارات طی دو هفته قبل بدون تغيير در محدوده ۶۶۰ تا ۶۷۰ دلار CFR برای محصولات با ضخامت ۱.۲ تا ۱.۴ ميليمتر و ۶۱۵ تا ۶۲۰ دلار CFR برای ضخامت ۲.۰۰ ميليمتر و بيشتر از آن قرار گرفت.

به نقل از متال اكسپرت، خريداران در امارات بر این باورند که بيشتر فروشندگان بر بازار داخلی خود تمركز كرده‌اند و در حال‌حاضر محدوديت عرضه كلاف ورق گرم با بازار امارات وجود دارد. با اين وجود هند در دوره مذكور ۱۰ تا ۱۵ دلار تخفيف قيمت به خريداران اماراتی پيشنهاد داد و قيمتهای خود را به ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار CFR برای ضخامت ۲.۰۰ ميليمتر و بالاتر رساند. به عقيده فعالان بازار، قيمتهای پيشنهادی هندی‌ها به بازار امارات منطقی و رقابتی است و با وجود محصولات هند در اين بازار به زودی معاملات جديد انجام خواهد شد.

شركت‌های مغرب استيل و El Heidar در الجزيره نيز همچنان كلاف ورق گرم خود را به امارات عرضه می‌کنند. اين دو شركت كلاف ورق گرم تحويل ماه جولای را ۱۰ دلار كاهش دادند و به ترتيب به ۵۷۰ دلار و ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار FOB رساندند. به اين ترتيب كلاف ورق گرم شمال آفريقا به قيمت ۶۰۰ تا ۶۲۰ دلار CFR به بازار امارات خواهد رسيد.

عربستان سعودی كلاف ورق گرم ضخامت ۳.۰۰ تا ۶.۰۰ ميليمتر را با ۵ دلار كاهش نسبت به دو هفته قبل به ۶۵۵ دلار CPT رساند. اين سطح قيمت برای بازار امارات رقابتی نبوده و ممكن است شركت حدید با مشكلاتی در فروش به اين بازار مواجه شود. به طور كلی به دليل ماه رمضان خريد و فروش فولاد در امارات در هفته‌های آتی چندان پر رونق نخواهد بود و از اينرو تقاضای واردات نيز بالا نخواهدبود.

منبع:نرخ باکس

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)