35060 - 031

تقویت بخش خصوصی فولاد با تشکیل تعاونی صادراتی

تقویت بخش خصوصی فولاد با تشکیل تعاونی صادراتی
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۲:۴۴ ۱۹ اردیبهشت ۹۷


تشکیل تعاونی صادراتی متشکل از کارخانجات بخش خصوصی و مشارکت دادن تجار بین المللی و شناخته شده در ساختار آن، راهی موثر برای توسعه و تقویت بخش خصوصی فولاد ایران است.


حمیدرضا طاهری زاده، نایب رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان اینکه بخش خصوصی فولاد کشور به خصوص در حوزه نورد به واسطه شرایط رکودی بازار فولاد و مازاد عرضه بر تقاضا روز به روز نحیف تر می شود، بیان کرد: در چنین شرایطی روزنه امید فعالان بخش خصوصی که اتفاقا می تواند راه نجات آن ها از رقابت منفی در بازار داخلی و زیان های پی درپی باشد، صادرات است.

او در ادامه افزود: صادرات الزاماتی دارد که محصولات با کیفیت، برند سازی، تبلیغات و بازاریابی و ارتباطات و مهارت های موثر تجارت بین الملل بخشی از آن هستند. ولی بخش خصوصی فولاد ایران آن قدر زیر سایه دولتی ها و خصولتی ها قرار گرفته که توان فعالیت حداکثری برای تحقق این الزامات را ندارد.

طاهری زاده ادامه داد: اگر هر واحد نوردی یا ذوبی به صورت جداگانه برای توسعه صادرات اقدام کند اولا می بایست متحمل هزینه های سنگین شده و ثانیا باید قدرت رقابت با واحدهای بزرگ خصولتی یا همکاران خود در بخش خصوصی را داشته باشد.

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اظهار داشت: به اعتقاد بنده تشکیل تعاونی صادراتی متشکل از کارخانجات بخش خصوصی و مشارکت دادن تجار بین المللی و شناخته شده در ساختار آن، راهی موثر برای توسعه و تقویت بخش خصوصی فولاد ایران در شرایط کنونی است که ان شالله به زودی و با حمایت واحدهای تولیدی محقق خواهد شد.

منبع:چیلان

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)