35060 - 031

تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن فولاد API درشرکت فولاد مبارکه

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۳:۴۷ ۱ دی ۹۸

مدیرعامل فولاد مبارکه:مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: در حال حاضر امکان تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن فولاد API در فولاد مبارکه وجود دارد.
به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، عظیمیان در افتتاح خط تولید انبوه تختال API ویژه ساخت لوله های انتقال نفت و گاز ترش فولاد مبارکه بیان داشت: در حال حاضر امکان تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن از این محصول در فولاد مبارکه وجود دارد و این میزان تولید تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن نیز قابل افزایش است.

وی با تاکید بر این که این شرکت برنامه های بسیار هدفمندی در توسعه های کمی و کیفی خود ترسیم نموده است، گفت: فولاد مبارکه با ۳۰ سال تجربه تولید انواع محصولات فولادی اکنون پا در عرصه تکنولوژ شدن گذاشته است و به زودی کشور ایران را به یکی از کشورهای صاحب تکنولوژی صنعت فولاد مبدل خواهد کرد.

عظیمیان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: مدیران و کارکنان بلند همت فولاد مبارکه در این راه و افق روشن توانستند برای اولین بار در کشور با همکاری مهندسین نفت به دانش فنی تولید فولاد های خاص مورد استفاده در صنعت نفت و گاز، لوازم خانگی و خودروسازی دست یابند که امروز شاهد رونمایی از خط تولید انبوه تختال API مورد استفاده در صنایع نفت و گاز ترش بودیم.

وی در تشریح مشخصات فنی این محصول اظهار داشت: به نفت یا گازی که بیش از ۱۰۰ppm سولفید هیدروژن (H2S) داشته باشد، اصطلاحا ترش گفته می‌شود.

مدیر عامل فولاد مبارکه با تاکید بر این که عمده میادین نفت و گاز جهان ترش هستند، گفت: برای ذخیره‌سازی و انتقال آن‌ها نیاز به لوله‌ها و فولاد خاص دارای هیدروژن کم‌تر از ppm 3 و گوگرد کم‌تر از ppm 10 می‌باشد.

مهندس عظیمیان با اشاره به نقش شرکت فولاد مبارکه در تولید لوله های API محیط ترش ادامه داد: برای تولید لوله‌های API و مخازن محیط ترش، ابتدا تختال در شرکت فولاد مبارکه تولید و پس از ارسال به شرکت فولاد اکسین خوزستان تبدیل به پلیت گردیده و در نهایت، تولید لوله در یک شرکت لوله‌سازی مانند لوله‌سازی اهواز انجام می‌گیرد.

وی تصریح کرد: محصول لوله محیط ترش در مقایسه با محیط شیرین، با چند مشخصه (حاصل از تست‌های خوردگی) متمایز می‌شود که شکل‌گیری این مشخصات، حاصل فناوری و دانش موجود در فولادمبارکه است.

مدیر عامل فولاد مبارکه در خصوص منافع حاصل از تولید محصولات محیط ترش در داخل کشور گفت: با تولید این محصول در فولاد مبارکه سالانه به میزان ۲۷۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی به دست خواهد آمد.

عظیمیان گفت:علاوه بر این بومی‌سازی و تدوین دانش فنی تولید محصول محیط ترش و امکان تولید محصولات با گرید بالاتر برای پروژه‌های نفت و گاز و رونق تولید و ایجاد اشتغال در کارخانجات پایین‌دستی (تولید پلیت و لوله) و صنایع جانبی از دیگر مزایای تولید این محصول جدید در فولاد مبارکه است.

خبرگزاری موج

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)