35060 - 031

تولید-«کچاد» از ۷ میلیون تن عبور کرد

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۲۹ ۴ شهریور ۹۸

ظرفیت تولید شمش فولاد چادرملو در حالی تا پایان امسال به یک میلیون تن می‌رسد که این شرکت در ۵ ماه نخست امسال بیش از ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن سنگ‌آهن و محصولات فولادی تولید کرده است.
به گزارش خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» چادرملو در مدت یادشده بالغ‌بر ۴ میلیون و ۲۶۷ هزارتن کنسانتره سنگ‌آهن، ۱۸۷ هزارتن سنگ‌آهن دانه‌بندی شده، یک میلیون و ۷۴۲ هزارتن گندله آهن، ۶۲۳ هزارتن آهن اسفنجی و ۴۰۷ هزارتن شمش فولادی در مجتمع‌های معدنی و صنعتی چادرملو تولید شده است.

بهای تمام شده هر تن سنگ‌آهن ۸/ ۵۱۳ هزار ریال در مرحله انباشت و برداشت است که در مرحله سنگ‌شکن به رقم ۵۷۰ هزار و ۷۰۶ ریال می‌رسد. پس از این مرحله به ازای هر تن تولید کنسانتره معادل یک‌میلیون و ۳۸۵ هزار و ۱۱ ریال و در مرحله تولید آهن اسفنجی بهای تمام شده هر تن از این محصول برابر ۵ میلیون و ۲۹ هزار ریال است. علاوه‌بر این بهای تمام‌شده هر تن شمش فولاد چادرملو معادل ۲۵ میلیون و ۵۷۷ هزار ریال است که این رقم در آینده با تغییر همراه خواهد شد. در سال ۱۳۹۷ تعداد ۹ شرکت عمده شامل شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو، معدنی و صنعتی گل‌گهر، سنگ‌آهن مرکزی ایران، آپال پارسیان سنگان، سنگ‌آهن گهر زمین و شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، صنعتی معدنی توسعه ملی، توسعه معدنی و صنعتی صبانور و مجتمع سنگ‌آهن جلال آباد با تولید ۴۵ میلیون و۹۷ هزارتن کنسانتره سنگ‌آهن، تولیدکنندگان اصلی محصول کنسانتره سنگ‌آهن بودند. حدود ۵۵ درصد کل کنسانتره سنگ‌آهن تولید شده در سال ۱۳۹۷ مربوط به شرکت‌های چادرملو و گل‌گهر اعلام شده است.

دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)