37741350-55 031

تولید ۳۰ میلیون تن فولاد و انواع محصولات فولادی

فولاد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۸:۳۷ ۲۲ آذر ۰۰

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای امسال تا پایان مهر ماه ۱۶ میلیون تن انواع فولاد خام و ۱۴.۵ میلیون تن محصولات فولادی در کشور تولید شد.
مهدی صادقی‌نیارکی اظهارکرد: فولاد از افتخارات کشور است که هم نیاز داخلی را تامین و هم بخشی از ارز حاصل از صادرات آن نیاز سایر صنایع را رفع می‌کند.

وی با بیان اینکه صنعت فولاد در امسال رشد قابل توجهی داشته است، خاطرنشان‌کرد: واحدهای مختلف در کشور نوآوری انجام داده‌اند و فولادهای آلیاژی و مقاطع طویل را برای مصارف خاص تولید کرده‌اند و همچنین انواع تولیدکنندگان ورق ماده اولیه سایر صنایع را تامین می‌کنند. صادقی‌نیارکی با بیان اینکه عامل رشد کشورها، صنعت ساخت است، تاکید کرد: این بخش نیاز به مواد اولیه دارد، به همین دلیل زنجیره ارزش فولاد شکل گرفته است و طرح‌های آن به توسعه کشور در حوزه صنعت فولاد و صادرات غیر نفتی کمک می‌کند.

وی افزود: ایران در شرایطی قرار دارد که می‌تواند تجهیزات، ماشین‌آلات و لوازم‌خانگی صادر کند که همه این موارد به فولاد نیاز دارد که در کشور توسعه پیدا کرده است. معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه نمایشگاه محل به‌هم‌رسانی توانمندی‌ها و نیازمندی‌ها است، ادامه‌داد: در این رویدادها هیات‌های تجاری باید دعوت شوند تا سطح توان کشور دیده شود و در نهایت به عقد قرارداد منجر شود که در این صورت می‌تواند به توسعه تجارت کشور کمک کند. فعالان این عرصه تازه‌ترین محصولات و دستاوردهای خود را در زمینه متالوژی، فولاد، صنایع معدنی، فلزات غیرآهنی، ریخته‌گری، کوره‌های صنعتی، عملیات حرارتی و صنایع وابسته در معرض دید عموم گذاشته‌اند.

روزگار معدن

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)