35060 - 031

تولید ۵ ماهه شرکت های بزرگ به مرز ۸ میلیون تن رسید

بیلت ایران
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۴:۴۸ ۲۱ شهریور ۹۷


میزان تولید شمش فولاد شرکت های بزرگ کشور در ماه مرداد، ۱۶ درصد رشد کرد. این در حالی است که تولید فولاد شرکت های بزرگ به مرز ۸ میلیون تن رسید.


به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ۷ شرکت فولادساز کشور طی مرداد امسال، یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۴۰۳ تن شمش فولاد تولید کردند.

از این میزان، مجتمع فولاد مبارکه ۷۶۴ هزار و ۱۹۶ تن، فولاد خوزستان ۳۱۲ هزار و ۲۹۰ تن، ذوب آهن اصفهان ۱۹۱ هزار و ۴۹۷ تن، فولاد کاوه جنوب ۹۲ هزار و ۳۵۱ تن، فولادخراسان ۸۷ هزار و ۴۳۳ تن، طرح ثامن چادرملو ۷۳ هزار و ۵۹۰ تن و فولاد آلیاژی ایران ۴۳ هزار و ۴۶ تن فولاد خام تولید کردند. میزان تولید شرکت های مذکور طی ۵ ماهه نخست امسال، ۷ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۶۰۲ تن بود که در مقایسه با میزان تولید سال گذشته، ۱۵ درصد رشد نشان می دهد.

رشد ۸ درصدی تولید محصولات فولادی

۹ شرکت بزرگ فولادی از ابتدای فروردین تا پایان مرداد، ۴ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۹۵۲ تن محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد، شمش کالایی، کلاف، ریل، انواع ورق و لوله) تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته، ۸ درصد رشد نشان می دهد.

از این میان، مجتمع فولاد مبارکه ۲ میلیون و ۸۳۷ هزار و ۱۲۲ تن، ذوب آهن ۹۱۱ هزار و ۷۳ تن، فولاد اکسین ۳۰۷ هزار و ۷۵۹ تن، فولادخراسان ۲۲۲ هزار و ۶۱۵ تن، فولاد آلیاژی ایران ۹۸ هزار و ۴۸۹ تن، ورق خودرو چهارمحال و بختیاری ۹۰ هزار و ۹۵۵ تن، فولاد آذربایجان ۱۰۹ هزار و ۵۹۱ تن، نورد و لوله اهواز ۵۳ هزار و ۹۵۴ تن و گروه ملی صنعتی فولاد ایران ۳۳۹۴ تن تولید کردند.

طی ۵ ماهه نخست امسال، ۸ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۱۴۷ تن آهن اسفنجی تولید شد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته، حاکی از افزایش ۱۴ درصدی تولید این محصول است.

منبع:اخبار فلزات

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)