37741350-55 031

ثبت رتبه نخست برای صادرات محصولات فولادی

ثبت رتبه نخست برای صادرات محصولات فولادی
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۵:۱۹ ۲۵ دی ۹۶


بر اساس آمار تجارت خارجی کشور در مدت ۹ ماهه امسال، صادرات زنجیره فولاد و محصولات فولادی با سهمی بیش از ۳۴ درصدی و رقم افزون بر ۲ میلیارد و ۳۴۲ میلیون دلار رتبه اول را به خود اختصاص داد .


بر اساس آمارهای منتشر شده، صدور زنجیره فولاد و محصولات فولادی در ۹ ماهه امسال به رقم ۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با رشد ۲۳ درصدی همراه بوده است. ارزش صادرات زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط نیز در دوره این گزارش بیش از ۲ میلیارد و ۳۴۲ میلیون دلار ثبت شد که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش سه درصدی را ثبت کرده است.

آمار تجارت خارجی نشان دهنده آن است که در ۹ ماهه امسال افزون بر ۴۸ میلیون و ۶۶۳ هزار تن صادرات بخش معدن و صنایع معدنی به ارزش بیش از ۶ میلیارد و ۸۵۵ میلیون دلار بود. بخش معدن و صنایع معدنی از کل صادرات این دوره از نظر وزنی ۵۵ درصد و از لحاظ ارزشی ۲۲ درصد سهم را به خود اختصاص داده است.

سنگ آهن سهم ۱۱ درصدی

بر اساس آمار منتشر شده، در ۹ ماهه امسال ۱۴ میلیون و ۳۱۳ هزار تن سنگ آهن به ارزش ۷۹۷ میلیون و ۲۳ هزار دلار صادر شده که از نظر ارزشی ۱۱ درصد ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی را در این دوره دارا بود. مجموع صادرات سنگ آهن در مدت این گزارش از لحاظ وزنی در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۵ درصد رشد سه درصدی داشته و از نظر ارزشی افزایش ۵۲ درصدی نسبت به ۹ ماهه ۹۵ ( منتهی به آذر) را ثبت کرد.


سنگ آهن سهم ۱۱ درصدی

رشد ۱۵ درصدی صدور قطعات فولاد

صادرات محصولات پایین دستی و قطعات فولاد نیز در مدت این گزارش از نظر وزن به رقم ۵۴۴ هزار تن رسید و از لحاظ ارزشی هم به رقم ۳۸۹ میلیون و ۸۹ هزار دلار بالغ شد. میزان صادرات محصولات پایین دستی و قطعات فولاد در مدت این گزارش از نظر وزنی در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته کاهش ۱۲ درصدی را نشان می دهد و از لحاظ ارزشی در مقایسه با ۹ ماهه ۹۵ رشد ۱۵ درصدی را ثبت کرده است.

افزایش صادرات ۳۶۴ درصدی آهن اسفنجی

بر اساس آمار تجارت خارجی در ۹ ماهه امسال صدور ۵۳۸ هزار تن آهن اسفنجی صورت گرفته که از نظر ارزشی ۱۴۰ میلیون و ۲۷ هزار دلار بود و مقایسه این ارقام با دوره مشابه سال قبل از لحاظ وزنی ۳۶۴ و از نظر ارزشی ۶۳ درصد رشد نشان می دهد.

ارزش صادرات ۳۸٫۷ میلیون دلاری انواع فرو

برابر این آمار در دوره مورد بررسی ۲۲ هزار تن انواع فرو از کشورمان به ارزش ۳۸٫۷ میلیون دلار صادر شد که از نظر وزنی و ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۲ و هفت درصد کاهش را نشان می دهد.

جمهوری اسلامی ایران چهاردهمین فولاد ساز جهان محسوب می شود و پیش بینی شده تا پایان سال جاری حدود هشت میلیون تن صادرات فولاد داشته باشد.

منبع: ایرنا

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)