37741350-55 031

جولان دلالان در بازار سیاه آهن

جولان دلالان در بازار سیاه آهن
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۴:۱۱ ۹ مرداد ۹۷

جولان دلالان در بازار سیاه آهن/ وضعیت کارخانه‌های فولاد، تولید شمش را بلاتکلیف کرد. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: بالا رفتن تقاضا به دلیل خرید آهن و میلگرد توسط عده‌ای خاص و ذخیره آن موجب نگرانی هایی در ایجاد بازار سیاه و نیز سودجویی عده ای خاص در این بازار می باشد.


حمیدرضا فولادگر، در خصوص افزایش قیمت تیرآهن و میلگرد، در روزهای اخیر اظهار نمود: دلایل افزایش قیمت تیرآهن و میلگرد باید هرچه زودتر در کمیسیون‌ صنایع و معادن و کمیسیون ویژه حمایت از تولید داخل بررسی گردد تا علت افزایش قیمت ها در بازار آزاد بررسی و تحلیل شده تا مشخص شود چرا به یک‌باره قیمت آهن و میلگرد دو برابر شده است.

ایشان در خصوص کارخانه‌های تولید شمش نیز افزود: کارخانه‌های فولاد، شمش را در اختیار تولیدکنندگان قرار نمی‌دهند و شمش تولیدی خود را صادر می‌کند همچنین برخی از کارخانه‌های تولید شمش محصول خود را به بازار عرضه نمی‌کنند و یا تولید را متوقف کرده‌اند، تصریح کرد: در زمینه قیمت، نحوه توزیع، عرضه شمش فولاد در بورس نیز مباحثی وجود دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای در پایان با تاکید بر اینکه نباید به تب تقاضا آهن‌آلات دامن زده شود تا عده‌ای بی‌دلیل به سمت خرید آنها حرکت کنند، عنوان کرد: افزایش نرخ ارز در افزایش قیمت تیرآهن و میلگرد قطعاً تاثیر داشته اما این تاثیرگذاری در برخی از صنایع فولادی ارز بری کمتری دارد، تیغه الکترود و برخی از مواد اولیه وارداتی است که باید سهم ارز بری‌ها نیز بررسی شود.

منبع : بورس نیوز

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)