35060 - 031

حلقه تولید کامل، عامل موفقیت فولاد مبارکه است

حلقه تولید کامل، عامل موفقیت فولاد مبارکه است
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۱۴ ۵ اسفند ۹۶


در ارزیابی برترین‌های کشور، فولاد مبارکه رتبه‌ اول در گروه فلزات اساسی و رتبه پنجم در ارزش افزوده و اشتغال‌زایی را کسب کرد.


مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان، با اشاره به کسب رتبه اول در بخش فلزات اساسی همایش ۱۰۰ شرکت برتر عنوان کرد: به‌ علت داشتن حلقه تولید کامل، سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته برای توازن در تولید و تکمیل زنجیره تولید در شرکت فولاد مبارکه اصفهان، این شرکت ارزش افزوده بالایی دارد و این پروسه تولید عامل کسب رتبه پنجم در زمینه ارزش افزوده توسط گروه فولاد مبارکه است.

بهرام سبحانی افزود: همچنین فولاد مبارکه در زمینه فلزات اساسی رتبه نخست را در بین ۱۰۰ شرکت برتر به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده فولاد در کشور و منطقه کسب کرد. وی تصریح کرد: این شرکت بالاترین ارزش افزوده در بین شرکت‌های فولادی را دارد و جایگاه مبارکه در این زمینه از رتبه ۱۰ به ۵ ارتقا یافته است.به گفته وی، فولاد مبارکه در بخش فروش، در زمینه فلزات اساسی با بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان، رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

حلقه تولید کامل، عامل موفقیت فولاد مبارکه است

مدیر عامل فولاد مبارکه اظهار کرد: هدف این گروه این است که تا سه سال آینده و تا پایان سال ۹۸ افزایش ظرفیت تولید را از ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن به ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن برساند که پیش بینی می‌شود با راه‌اندازی فولاد سپید دشت در استان چهارمحال و بختیاری و طرح‌های توسعه‌ای یک و نیم میلیون تنی فولاد هرمزگان، این امر محقق شود.مدیر عامل فولاد مبارکه با اشاره به سند چشم‌انداز سال ۱۴۰۴ برای دستیابی به ۵۵ میلیون تن فولاد افزود: فولاد مبارکه تصمیم دارد تا سهم ۵۰ درصدی را در زمینه تولید فولاد در کشور حفظ کند؛ از این رو باید بیش از ۲۰ میلیون تن ظرفیت ایجاد کنیم که با ظرفیت‌های موجود (۱۰میلیون تن)، به‌طور قطع میزان تولید به دو برابر افزایش خواهد یافت.

سبحانی تصریح کرد: برخی از طرح‌های تعریف شده فولاد در سه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین تعدادی دیگر از طرح‌های توسعه‌ای نیز که مقدماتی است، در چابهار و هرمزگان انجام خواهد شد، امیدواریم با اجرای این طرح‌ها بتوانیم سهم ۵۰ درصدی موردنظر شرکت را در تولید کل کشور حفظ کنیم.براساس این گزارش، ۵۰۰ شرکت برتر و بزرگ ایران که از آنها به‌عنوان موفق‌ترین بنگاه‌های تجاری و صنعتی یاد می‌شود، با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی معرفی شدند. مطابق اعلام سازمان مدیریت صنعتی در بیستمین سال رتبه بندی شرکت‌ها (IMI-۱۰۰)، حجم فروش ۱۰۰ شرکت اول سال ۹۶ بر اساس اطلاعات مالی سال گذشته، ۵۴۹ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به کل فروش همین ۱۰۰ شرکت در سال قبل، ۷/ ۱۷ درصد رشد فروش را نشان می‌دهد.

بالاترین اشتغال‌زایی

در رتبه‌بندی امسال علاوه بر شرکت‌های ایران خودرو (هلدینگ)، سایپا (هلدینگ)، مخابرات ایران (هلدینگ) و بانک ملت (هلدینگ)، شرکت فولاد مبارکه اصفهان (هلدینگ) نیز بالاترین اشتغال‌زایی را ثبت کرد.

بالاترین ارزش بازار

بالاترین ارزش بازار نیز مربوط به شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (هلدینگ)، شرکت ارتباطات سیار ایران (هلدینگ)، شرکت پتروشیمی مارون (هلدینگ)، شرکت مخابرات ایران (هلدینگ)، شرکت فولاد مبارکه اصفهان (هلدینگ) است.

منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)