37741350-55 031

کاهش تعرفه واردات، فولاد را ارزان تر نمی‌کند

کاهش تعرفه واردات، فولاد را ارزان تر نمی‌کند
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۱۶ ۸ اسفند ۹۶


رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت:کاهش تعرفه واردات، فولاد را ارزان تر نمی‌کند


خلیفه سلطانی در مورد خواست دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت فولاد اظهار داشت: دولت به دنبال کنترل قیمت‌ها در بازار است ولی درخصوص فولاد باید توجه داشت که مبنای قیمت در همه کشورها چه تولیدکننده و صادرکننده و چه واردکننده قیمت جهانی است و در حال حاضر نرخ فولاد در ایران پایین‌تر از قیمت جهانی آن است که این مساله برای اولین بار است که در کشور اتفاق می‌افتد.

کاهش تعرفه واردات، فولاد را ارزان تر نمی‌کند

به گزارش روابط عمومی انجمن فولاد ایران، وی ظرفیت فعلی تولید فولاد در کشور را ۳۲ میلیون تن اعلام کرد و افزود: تا پایان سال جاری تولید فولاد ایران از مرز ۲۰ میلیون تن عبور می‌کند و در اکثر محصولات بیش تر از نیاز داخلی، تولید داریم که مازاد عرضه فولاد کشور صادر و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به صادرات ۸ میلیون تنی در زنجیره فولاد برسیم.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به تحرکات اخیر برای کاهش تعرفه واردات فولاد تصریح کرد: وقتی قیمت‌های داخلی از نرخ‌های جهانی پایین‌تر است و ظرفیت خالی در کارخانه‌ها هم وجود دارد، کاهش تعرفه اثری بر قیمت فولاد نخواهد داشت و اهداف دولت را برآورده نمی‌سازد.

به گفته وی، تعرفه واردات فولاد ایران پایین‌ترین سطح را در میان کشورهای فولادساز دنیا دارد که این مساله یک تهدید جدی برای صنعت فولاد کشور است زیرا اگر تعرفه‌های اخیر دولت ترامپ برای واردات فولاد به آمریکا تصویب و اجرا شود، شاهد سرازیر شدن صادرات فولاد چین به کشورهایی با تعرفه پایین مثل ایران خواهیم بود. خلیفه‌سلطانی اذعان داشت: بنابراین لازم است دولت هوشیار باشد و علاوه بر صیانت از تعرفه‌های فعلی که طی چند سال اخیر نظم خوبی پیدا کرده، مکانیزم‌های safe guard و اقدام فوری را نیز تدوین کند.

منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)