37741350-55 031

درخواست قطری‌ها برای افزایش تردد خطوط کشتیرانی با ایران

چابهار، کانون اصلی حمل و نقل ترانزیت در چارچوب توسعه محور شرق کشور
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۴:۳۵ ۳ شهریور ۹۷


معاون امور دریایى سازمان بنادر و دریانوردى از درخواست قطرى‌ها براى افزایش تردد خطوط کشتیرانی بین بنادر بوشهر و حمد خبر داد.


هادى حق‌شناس با اشاره به دیدارهاى صورت گرفته با هیئت عالی‌رتبه وزارت حمل‌ونقل و سازمان بنادر قطر جهت توسعه روابط حمل‌ونقلى با ایران، اظهار کرد: قطرى‌ها پیش از تحریم‌هاى صورت گرفته از سوى عربستان و امارات کالاى خود را از این کشورها تامین مى‌کردند حال درخواست کرده‌اند که تردد خطوط دریایى بین ایران و قطر افزایش یابد تا تجارت دو کشور تقویت شود.

وى ادامه داد: با توجه به اینکه قطرى‌ها از سوى امارات و عربستان سعودى در تحریم هستند، به آن‌ها اعلام کردیم از بندر بوشهر مى‌توانیم کالاهاى شما را صادر یا وارد کنیم. در حال حاضر بخشى از این اتفاق رخ داده و به طور مشخص بخشى از محصولات کشاورزى از بنادر بوشهر به بندر حمد قطر ترانزیت مى‌شود.

وی با بیان این‌که به لحاظ خطوط کشتیرانى و عبور کشتى بین دو بندر هیچ مشکلى وجود ندارد، تاکید کرد: کالاهاى ترانزیتى از مقصد ترکیه و سایر کشورهاى همجوار نیز مى‌توانند از خطوط کشتیرانى مناسب در بندر بوشهر براى حمل کالا به بنادر قطر بهره‌مند شوند.

حق‌شناس با اشاره به اینکه در ملاقات بین مسئولان دو کشور قطرى‌ها درخواست کردند بین دو بندر حمد و بوشهر خطوط دریایى فعال شود که عملا این اتفاق نیز رخ داده است، بیان کرد: قبلا هم خطوط دریایى بین بنادر دو کشور فعال بودند اما شرایط فعلى قابل مقایسه با گذشته نیست و شاهد رشد چشمگیر خطوط دریایى بین بنادر ایران و قطر هستیم.

منبع:اخبار فلزات

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)