35060 - 031

درخواست معافیت ۳ کشور اروپایی درباره تحریم ایران بی‌پاسخ مانده است.

درخواست معافیت 3 کشور اروپایی درباره تحریم ایران بی‌پاسخ مانده است
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۳:۱۶ ۵ تیر ۹۷


وزیر اقتصاد فرانسه با بیان اینکه اتحادیه اروپا جنگ تجاری آمریکا را بی‌پاسخ نمی‌گذارد، گفت: درخواست ۳ کشور اروپایی فرانسه، انگلیس و آلمان برای معافیت تحریمی شرکت‌هایشان از تحریم‌های آمریکا بی‌پاسخ مانده است.


در پی تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و دیگر کشورها وزیر اقتصاد فرانسه گفته است برای ما هیچ راهی به جز اقدامات تلافی‌جویانه در برابر آمریکا نمانده است. خبرگزاری رویترز، نوشت: در صورتی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بخواهد همچنان تهدیدهای خود را درباره اعمال تعرفه وارداتی از خودروهای ساخت اروپا ادامه دهد اروپا پاسخ متقابل خواهد داد.

برونولمایر وزیر اقتصاد فرانسه گفت: بر اساس این گزارش ترامپ در طی روزهای گذشته به آتش جنگ تجاری با دیگر کشورها همچنان می‌دمد و روز جمعه تهدید کرده است که به تمام خودروهای وارداتی ساخت و مونتاژ اتحادیه اروپا تعرفه ۲۰ درصدی خواهد بست. این تهدید بلافاصله پس از آن صورت می‌گیرد که ‌آمریکا روی واردات فولاد و آلومینیوم نیز تعرفه بسته است. به طوری که هم‌پیمانان ناتویی واشنگتن این اقدام را ناعادلانه عنوان کردند.

لمایر به رسانه‌ها گفته است در صورتی که آمریکا بخواهد با تعرفه ۲۰ درصدی روی خودروهای وارداتی ضربه دیگر بر ما بزند ما ناگزیر از پاسخ خواهیم بود، ما دنبال تشدید جنگ تجاری نیستیم اما ما مورد حمله قرار می‌گیریم و مجبور به دفاع هستیم. ترامپ طی توئیتی تعرفه روی آلومینیوم و فولاد رفت که اتحادیه اروپا هم روی کالاهای وارداتی از آمریکا به اتحادیه اروپا به میزان ۳٫۲ میلیارد دلار از جمله موتورهای ساخت شرکت هارلی دویدسن تعرفه تلافی‌جویانه بستند.

شرکت هارلی دیویدسن روز دوشنبه اعلام کرد: این اقدام تعرفه‌ای برای این شرکت ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار تمام خواهد شد. لمایر وزیر اقتصاد فرانسه در واکنش به این خبر اعلام کرد: ما به دنبال جنگ تجاری نیستیم اما چاره‌ای نداریم که از خودمان دفاع کنیم. وی همچنین تأکید کرد: هر چیزی که باعث ایجاد شغل در اروپا شود باید در مسیر درست هدایت شود.

به گزارش رویترز؛ تعرفه تنها مسأله جنگ تجاری بین آمریکا و اتحادیه اروپا نیست. کشورهای اتحادیه اروپا همواره درباره تحریم‌ شرکت‌هایشان از سوی آمریکا در ارتباط با فعالیت‌هایشان با ایران خسته شده‌اند. لمایر گفت: تاکنون هیچ علایم مثبتی از واشنگتن درباره درخواست‌های مشترک فرانسه، آلمان و انگلیس درباره معافیت‌های تحریمی شرکت‌هایشان دریافت نکرده‌اند. وی گفت: در حال حاضر درخواست‌های ما در این زمینه بی‌پاسخ مانده است.

منبع:فلزات آنلاین

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)