37741350-55 031

دردسرهای «لاکشمی میتال»

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۳:۴۹ ۲۳ اردیبهشت ۹۹

شرکت آرسلورمیتال، بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد جهان از زیان خالص ۱/ ۱ میلیارد دلاری خود در فصل نخست سال منتهی به ۳۱ ماه مارس ۲۰۲۰ خبر داد. این شرکت علت این زیان را بحران کرونا اعلام کرده است.


این غول فولادی جهان در بیانیه‌ای اعلام کرد که در مدت مشابه سال گذشته درآمدی بالغ بر ۴/ ۰ میلیارد دلار داشته است. این شرکت اعلام کرد: ‌«آرسلورمیتال در فصل یکم سال ۲۰۲۰ زیانی بالغ بر ۱/ ۱ میلیارد دلار را متحمل شده و این در حالی است که در فصل چهارم سال ۲۰۱۹ شاهد زیان ۹/ ۱ میلیارد دلاری بوده و در فصل نخست سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۴/ ۰ میلیارد دلار درآمد داشته است.»

سال مالی این شرکت بزرگ فولادی معدنی جهان بین ماه‌های ژانویه تا دسامبر در نظر گرفته می‌شود. به گزارش گروه اقتصاد‌بین‌الملل«دنیای اقتصاد» به نقل از تلگراف، لاکشمی میتال، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آرسلور میتال در این رابطه گفت:‌ «بهبود کارآیی عملیاتی در فصل نخست تا حد قابل توجهی تحت تاثیر بحران کووید-۱۹ قرار گرفته است. با توجه به چالش بشری قابل توجهی که بیماری کرونا ایجاد کرده، اولویت نخست این شرکت این است که هرگونه اقدام لازم برای در امان نگه‌داشتن و حفاظت از رفاه و سعادت مردم و حمایت از جوامعی که در آنها مشغول فعالیت هستیم، را انجام دهد.» میتال علاوه بر این افزود: «ما همچنین اقداماتی قاطع برای حمایت از کسب و کارمان در مواجهه با سناریوهای کاملا غیرقابل پیش‌بینی در تعطیلی اقتصاد و اجتماع اتخاذ کرده‌ایم، چون این تعطیلی بر تقاضا برای محصولات ما اثر گذاشته است.» وی همچنین افزود: این شرکت مجبور است به‌خاطر افت تقاضا، سطح تولید خود را کاهش دهد. میتال بر این باور است که هنوز نااطمینانی‌های بسیاری وجود دارند که مانع از پیش‌بینی دقیق برای ماه‌های آتی سال می‌شوند.

با وجود این، به‌نظر می‌رسد که طی ماه جاری میلادی کشورها به‌تدریج جزئیات استراتژی‌هایشان را برای خروج از قرنطینه و تعطیلی اقتصاد منتشر کنند. وی گفت:‌ «ماه‌های باقی مانده سال‌جاری بسیار چالش‌برانگیز خواهد بود، اما من اطمینان دارم که آرسلور میتال از تجربه و قدرت ذاتی مدیریت این برهه‌های دشوار برخوردار است.» لاکشمی میتال، اصالتا یک مهاجر هندی است که بر اساس رتبه‌بندی نشریه فوربس، با ثروت ۵/ ۱۶ میلیارد دلار در جایگاه ششمین فرد ثروتمند جهان قرار دارد. او مدیر ارشد اجرایی و موسس شرکت آرسلور میتال، از زمان ادغام، بوده ‌است. در آوریل ۲۰۱۰ میتال به عنوان ثروتمندترین فرد در اروپا و به عنوان ثروتمندترین فرد آسیایی‌تبار شناخته شد. در سال ۲۰۰۶، ساندی تایمز او را تاجر سال ۲۰۰۶، مجله تایم وی را خبرسازترین فرد در سال ۲۰۰۶ و همچنین فایننشال تایمز، میتال را به عنوان مرد سال انتخاب کرد. در سال ۲۰۰۷ او عنوان یکی از ۱۰۰ فرد تاثیرگذار جهان را، از مجله تایم دریافت کرد. او هم‌اکنون به عنوان مدیر غیراجرایی گلدمن ساکس شرکت ای‌ای‌دی‌اس بانک آی‌سی‌آی‌سی‌آی (بزرگ‌ترین بانک خصوصی هند) و نایب رئیس مجمع جهانی فولاد نیز مشغول به کار است.

دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)