37741350-55 031

دلار به داد فولادگران رسید!

دلار به داد فولادگران رسید!
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۹:۴۹ ۲۷ دی ۹۶

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از صادرات شش میلیون تنی محصولات فولادی خبر داد و گفت:‌ با توجه به تعرفه‌های جدید برای واردات محصولات فولادی و افزایش نرخ ارز، واردات به صرفه نیست و این بخش بحران تعرفه و واردات ندارد.


رسول خلیفه سلطانی در خصوص آخرین وضعیت کمیته زنجیره فولاد که با پیشنهاد ایمیدرو و همکاری تولیدکنندگان و زنجیره تولید فولاد در وزارت خانه برگزار شود، اظهار داشت: کمیسیون‌های تخصصی کمیته زنجیره فولاد تشکیل شده است و جلسات آن برگزار می‌گردد که امیدواریم شاهد اثرات آن را در آینده ای نزدیک باشیم.

او با اشاره به موضوع تعرفه واردات فولاد که چندی پیش در برخی محصولات کاهش پیدا کرده بود، بیان کرد: در حال حاضر فولاد بحران تعرفه‌ای ندارد و تعرفه‌های موجود نیز قابل دفاع است، زیرا هم اکنون نرخ ارز بالا رفته و با تعرفه‌های وضع شده، واردات محصولاتی که در داخل تولید می‌شود، صرفه اقتصادی ندارد.

خلیفه سلطانی افزود: در مورد کاهش تعرفه واردات بعضی از انواع ورق‌های فولادی باید گفت که میزان تولید این محصولات در داخل کشور کم بود که همین امر سبب شد در مدت محدود یک ساله تعرفه‌های واردات برخی از این محصولات کاهش یابد تا نیاز داخلی از این طریق تأمین گردد که این فشاری به تولید وارد نمی‌کند.


ورق فولادی


خلیفه سلطانی با اشاره به این که روند صادرات در مسیر اهداف تعیین شده قرار دارد، گفت: در مورد صادرات محصولات فولادی باید گفت که ما صادرات را در سه حلقه پیش‌بینی کرده ایم که شامل آهن اسفنجی، فولاد خام و محصولات فولادی می‌شود. بر اساس آمار در ۹ ماهه اخیر صادرات آهن اسفنجی ۵۰۰ هزار تن بوده، صادرات فولاد خام به ۴.۵ میلیون تن رسیده و صادرات محصولات فولادی نیز تا ۱.۲ میلیون تن افزایش داشته است که در مجموع رقم صادرات مرز شش میلیون تن را رد کرده و با ادامه این روند می‌توان گفت که تا پایان سال جاری صادرات این سه حلقه فولادی به هشت میلیون تن خواهد رسید.

منبع:ایسنا

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)