37741350-55 031

دولت ایران برای دور زدن تحریم‌ها به بیت کوین پناه برده است

دولت ایران برای دور زدن تحریم‌ها به بیت کوین پناه برده است
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۳:۳۴ ۷ اسفند ۹۶


سال گذشته گزارش‌هایی منتشر شد که نشان می‌داد دولت ایران برای دور زدن تحریم‌های اقتصادی به سمت ارز الکترونیکی بیت کوین کشیده شده است اما دولت گفته هرگز
چنین اقدامی صورت نگرفته است.


سال گذشته گزارش‌هایی منتشر شد که نشان می‌داد دولت ایران برای دور زدن تحریم‌های اقتصادی به سمت ارز الکترونیکی بیت کوین کشیده شده است؛ ولی دولت گفته هرگز چنین اقدامی صورت نگرفته است. بانک مرکزی ایران هرگونه به رسمیت شناختن بیت کوین را به عنوان یک ارز رسمی رد کرده است.

بانک مرکزی بارها اعلام کرده : نوسانات شدید ارزهای دیجیتال در کنار کسب و کارهای رقابتی در بازار شبکه‌ای و هرمی، بازار این ارزها را به شدت ریسکی و غیر قابل اعتماد کرده است. بانک مرکزی در حال کار بر روی مکانیزم کنترل و جلوگیری از ارزهای دیجیتال در ایران است.

با این حال بخش‌های جالبی در گزارش‌ها دیده می‌شود؛ وزیر فناوری و ارتباطات ایران روز چهارشنبه اعلام کرده که دولت بر روی ایجاد سیستم پول اینترنتی داخلی در حال کار کردن است. ایران اولین کشوری نیست که از این روش برای دور زدن محدودیت های مالی استفاده می‌کند.

همین هفته ونزوئلا نیز پول اینترنتی تحت عنوان پترو را رونمایی کرد. پشتوانه این پول منابع نفتی آمریکای جنوبی است. به گزارش فورچون تحریم‌ها در ایران به اندازه قبل از توافق هسته‌ای جدی نیست با این حال هنوز بسیاری از شبکه‌های مالی بین المللی نظیر ویزا و مسترکارت و سرویس‌های پی پال برای ایران مسدود است.

به همین دلیل بیت کوین و سایز ارز های دیجیتال برای ایرانی‌ها محبوب است حتی اگر برای دولت محبوبیتی نداشته باشد.

منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)